Nasze projekty

Papież do Polaków: zawierzam Was wstawiennictwu Dziewicy Maryi

"Zachęcam Was do cierpliwego kontynuowania duchowej pracy i zmagania z tym, co oddala Was od Boga i od siebie nawzajem" - stwierdził papież zwracając się do Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Fot. Santiago Mejía LC/Cathopic

Podczas dzisiejszej audiencji ogólnej  z powodu przeziębienia papieską katechezę oraz słowa pozdrowienia w imieniu papieża Franciszka odczytał ks. prał. Filippo Ciampanelli z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. W kilku słowach papież zachęcił Polaków do pracy duchowej.

Zachęcam Was do cierpliwego kontynuowania duchowej pracy i zmagania z tym, co oddala Was od Boga i od siebie nawzajem – w życiu rodzinnym, w życiu społecznym we wspólnotach, w miejscach pracy i spotkań z bliźnimi. Zawierzam Was wstawiennictwu Dziewicy Maryi, pokornej Służebnicy Pańskiej, dla której miłość Boga była naczelną regułą życia. Z serca Wam błogosławię – podkreślił papież Franciszek.

PRZECZYTAJ TEŻ: Franciszek: logiką Boga jest miłość

Reklama

Papieską katechezę streszczono także po polsku:

Drodzy bracia i siostry, dzisiaj przyjrzymy się dwóm wadom: zazdrości i próżnej chwale. Pierwsza jawi się w Piśmie św. jako jedna z najstarszych wad. Oto Abel zostaje zabity z rąk Kaina, który nie może znieść sukcesu i radości swojego brata. Niekontrolowana zazdrość prowadzi do smutku i gniewu, gdy drugi ujawnia to, czym my chcemy być, a czym nie jesteśmy. Jej korzeniem jest fałszywa idea Boga: nie akceptujemy Jego odmiennej „matematyki”, opartej na miłości. A właśnie miłość leczy z zazdrości! A teraz druga wada – próżna chwała, idąca w parze z demonem zazdrości. Osoba próżna pragnie podziwu i pochwał. Niedoceniona, wpada w furię. Ewagriusz z Pontu ostrzega, że pokusa pychy atakuje także po sukcesach w życiu duchowym, prowokując do upadku. Niech naszą konkluzją będą słowa doświadczonego w walce duchowej św. Pawła: „Najchętniej będę się chlubił z moich słabości, aby zamieszkała we mnie moc Chrystusa”.

W dzisiejszej audiencji udział wzięli pielgrzymi z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Jaskowicach (diec. sandomierska); Uczniowie z wychowawcami z CXXII Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Domeyki w Warszawie; Uczniowie Państwowego Liceum Plastycznego im. Antoniego Kenara w Zakopanem, z Parafii Świętej Rodziny a także pielgrzymi indywidualni z kraju i zagranicy. 

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę