Nasze projekty

Papież spotkał się ze słoweńskim księdzem-artystą Rupnikiem

Papież Franciszek przyjął w poniedziałek na prywatnej audiencji słoweńskiego księdza i artystę Marko Ivana Rupnika. Watykan nie podał na razie żadnych szczegółów spotkania obu jezuitów. Ks. Rupnik jest twórcą kilku nowych mozaik w oficjalnych pomieszczeniach Watykanu.

fot. Luis Ángel Espinosa/cathopic.com/Centroaletti/CC BY-SA 4.0/wikipedia.org

Rupnik jest również autorem obrazu, który będzie towarzyszył X Światowemu Spotkaniu Rodzin, a które odbędzie się w dniach 22-26 czerwca 2022 r. w Rzymie. W 2015 r. zaprojektował logo na ogłoszony przez papieża „Rok Miłosierdzia”

Namalowane farbami winylowymi dzieło zatytułowane „To wspaniałe misterium” przedstawia kilka scen z biblijnego wesela w Kanie Galilejskiej. Poprzez swój obraz chcę pokazać, że rodzina jest wyrazem sakramentu małżeństwa – powiedział ks. Rupnik podczas prezentacji dzieła o wymiarach 80 na 80 centymetrów, która odbyła się latem ubiegłego roku.

10. Światowe Spotkanie Rodzin będzie przebiegać pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”. Spotkanie, w którym weźmie udział także papież, zaplanowano na 22-26 czerwca 2022 i ma stanowić zamknięcie ogłoszonego przez papieża Franciszka w marcu „Roku Rodziny Amoris-laetitia”. Początkowo miało się ono odbyć w tym roku, zostało jednak przesunięte na 2022 ze względu na pandemię koronawirusa.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę