Nasze projekty

Papież: społeczeństwu należy pomóc w uzdrowieniu z zamachów na życie

Po odmówieniu modlitwy "Anioł Pański" papież zaapelował o ochronę życia ludzkiego na każdym jego etapie. "Społeczeństwu należy pomóc w uzdrowieniu ze wszystkich zamachów na życie" - powiedział.

Papa Francisco oficia Santa Misa en el Santuario de la Virgen de la Caridad del Cobre el martes 22 de septiembre de 2015, en Santiago de Cuba. FOTO de Calixto N. Llanes/Juventud Rebelde (CUBA)

Franciszek nawiązał do obchodzonego we Włoszech Dnia dla Życia pod hasłem „Wolność i życie”. Papież podkreślił, że „wolność jest wielkim darem, który Bóg nam dał, abyśmy dążyli i osiągnęli dobro własne oraz innych, poczynając od podstawowego dobra, jakim jest życie”.

Naszemu społeczeństwu należy pomóc w uzdrowieniu ze wszystkich zamachów na życie, aby mogło być ono chronione na każdym jego etapie – powiedział Franciszek.

Powiedział również, że niepokoi go zmniejszenie liczby urodzin we Włoszech, co nazwał „demograficzną zimą”.  Przejmijmy się tym i postarajmy się aby ta „zima demograficzna” się skończyła, a rozkwitła nowa wiosna, wiosna dziewczynek i chłopców – mówił.

Reklama
Reklama

ZOBACZ: Franciszek: “Jezus upodobał sobie cierpiących”. Wróciła modlitwa w oknie papieskim

kh/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę