Nasze projekty

Papież przyjął prezydenta Paragwaju

Pomimo przechodzonej rekonwalescencji papież przyjął dziś na audiencji prezydenta Paragwaju Santiago Peña Palaciosa, wraz z małżonką i osobami towarzyszącymi.

fot. vatican news/twitter.com

Dziś rano, 27 listopada, papież Franciszek przyjął na audiencji prezydenta Republiki Paragwaju, Santiago Peña Palaciosa, który następnie spotkał się w watykańskim Pałacu Apostolskim z kardynałem Pietro Parolinem, Sekretarzem Stanu, w towarzystwie arcybiskupa Paula Richarda Gallaghera, Sekretarza ds. relacji z państwami i organizacjami międzynarodowymi – podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Podczas serdecznych rozmów w Sekretariacie Stanu wyrażono zadowolenie z dobrych stosunków między Stolicą Apostolską a Republiką Paragwaju oraz pragnienie ich dalszego wzmocnienia. Następnie rozmawiano o programie nowego paragwajskiego rządu w zakresie walki z ubóstwem.

Reklama

Ponadto poruszono niektóre tematy będące przedmiotem wspólnego zainteresowania, takie jak ochrona środowiska, sytuacja krajów w regionie i zaangażowanie na rzecz pokoju między narodami – stwierdza watykański komunikat.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę