Nasze projekty

Papież prosi o modlitwę w intencji Ukrainy. „Domagam się stanowczo, by unikano eskalacji napięć”

Na zakończenie dzisiejszej modlitwy Regina Caeli Papież poprosił o modlitwę w intencji Ukrainy i zaapelował o pokój w tym kraju. "Domagam się stanowczo, by unikano eskalacji napięć, a wręcz przeciwnie, by podjęto gesty, które byłyby w stanie wspierać wzajemne zaufanie i sprzyjać pojednaniu i pokojowi" - powiedział Franciszek, odwołując się do sytuacji na terenach wschodniej Ukrainy.

Sytuacja na terenach wschodniej Ukrainy

Z głębokim niepokojem śledzę wydarzenia na niektórych obszarach wschodniej Ukrainy, gdzie w ostatnich miesiącach mnożą się przypadki naruszania zawieszenia broni, i z wielkim niepokojem obserwuję nasilenie aktywności militarnej – przyznał Franciszek.

Franciszek zaczął kolejne zdanie, mówiąc „Proszę…” lecz po chwili milczenia dodał: „Domagam się stanowczo, by unikano eskalacji napięć, a wręcz przeciwnie, by podjęto gesty, które byłyby w stanie wspierać wzajemne zaufanie i sprzyjać pojednaniu i pokojowi, tak bardzo potrzebnych i pożądanych”.

Apel o modlitwę

Niech leży nam na sercu poważna sytuacja humanitarna, w jakiej znalazł się ten naród, któremu wyrażam moją bliskość i w intencji którego proszę was o modlitwę – powiedział Franciszek i odmówił z wiernymi „Zdrowaś Maryjo” w intencji Ukrainy.

Reklama
Reklama

os, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę