Nasze projekty

Papież powołał fundację wspierającą szpitale katolickie. Placówki mają problemy finansowe

Franciszek postanowił wesprzeć finansowo szpitale prowadzone przez Kościół. Z powodu problemów finansowych niektóre placówki nie mogą kontynuować swojej misji pomocy potrzebującym.

fot. Mazur/episkopat.pl

Papież powołał do życia Fundację ds. Katolickiej Służby Zdrowia, a jej kierowanie powierzył bp. Nunzio Galantino, przewodniczącemu Administracji Dóbr Stolicy Apostolskiej APSA.

O powołaniu fundacji i jej celach statutowych papież poinformował w specjalnym piśmie powołaniu. Jak podkreślił, chodzi o wsparcie ekonomiczne, tak bardzo zasłużonych na świecie katolickich placówek medycznych, działających zgodnie z zasadami Katolickiej Nauki Społecznej.

Wiele placówek zmaga się z problemami finansowymi

Decyzja papieża wpisuje się w kontekst kryzysu wiele struktur medycznych kierowanych przez zakony, które coraz częściej nie są w stanie kontynuować swej misji i zmuszone są do ich sprzedaży.

Reklama

Franciszek zauważył, że powołana właśnie fundacja ma wspierać katolicką służbę zdrowia zapewniając jej odpowiednią pomoc finansową. Dzięki temu placówki, którym z różnych powodów trudno jest nadal funkcjonować, będą mogły uniknąć decyzji uwarunkowanych sytuacją kryzysową.

Papież: w obliczu problemów finansowych pierwszą decyzją nie może być chęć sprzedaży

Chodzi również o to, aby z pomocy katolickich placówek mógł skorzystać każdy, także najbardziej potrzebujący, a nie wyłącznie elity, które mogą pozwolić sobie na prywatne leczenie.

Po swojej operacji w klinice Gemelii papież przypomniał o znaczeniu dobrej i bezpłatnej służby zdrowia dla wszystkich. Jak zauważył Franciszek, pierwszą decyzją placówek z problemami finansowymi nie powinna być chęć ich sprzedaży, ale dążenie do tego, aby nadal oferowały bezpłatną pomoc potrzebującym.

Reklama

kh/VaticanNews/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę