Nasze projekty

Papież potwierdził swój udział w ŚDM 2023

Zrobił to w specjalnym wideoprzesłaniu opublikowanym na 40 dni przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. "Lekarz mi powiedział, że mogę jechać, więc będę z wami" – zapewnił młodych Franciszek.

fot. Luis Fernando Bernachi/cathopic.com

Zwracając się do młodzieży przygotowującej się do wyjazdu do Lizbony, papież pokazał spakowany plecak uczestnika ŚDM i powiedział, że jest już gotowy do drogi. Niektórzy myślą, że z powodu choroby nie będę mógł pojechać. Ale lekarz mi powiedział, że mogę jechać, więc będę z wami – zapewnił Franciszek, odnosząc się do swej niedawnej operacji chirurgicznej.

ZOBACZ: „Powietrze już drga”. Polska wersja hymnu ŚDM 2023

Poprosił młodych, by nie przywiązywali wagi do tych, którzy sprowadzają życie do idei. Stwierdził, że ci „biedni ludzie zagubili radość życia i radość spotkania”. Módlcie się za nich – poprosił Ojciec Święty.

Reklama

Zachęcił młodzież, by używała języka głowy, serca i rąk: „języka głowy, aby jasno myśleć o tym, co czujemy i co robimy; języka serca, aby dogłębnie odczuwać, co myślimy i co robimy; a języka rąk, aby skutecznie robić to, co czujemy i co myślimy”.

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie odbędą się w dniach 1-6 sierpnia.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę