Nasze projekty

Papież: Módlmy się za sparaliżowanych strachem przed pandemią

Módlmy się za sparaliżowanych strachem przed pandemią, aby Pan pomógł im się podnieść i zacząć działać dla dobra społczności - tak intencję do porannej Mszy św. sformułował dziś papież Franciszek.

Jak co dzień rano Ojciec Święty przewodniczył Mszy św. w Domu św. Marty w Watykanie i jak co dzień rano podał intencję modlitwy, do której nas zachęca. Dziś ponownie dotyczyła ona wszystkich, którzy trwają w lęku.

Módlmy się za wszystkich sparaliżowanych strachem z powodu trwającej pandemii koronawirusa, zwłaszcza tych przekonanych, że są bezsilni. Niech Pan pomoże im wstać, podnieść się i zareagować dla dobra całego społeczeństwa, całej społeczności

modlił się papież.

Reklama

W homilii zaś komentując czytania z dnia (Ps 23, Dn 13, 1-9. 15-17. 19-30. 33-62 oraz Ewangelia J 8, 1-11) skupił się na kwestii stawania w prawdzie o swoich grzechach. – Dziękujmy Bogu zawsze, jeśli pozwoli nam rozpoznać nasze grzechy, ponieważ w ten sposób możemy prosić i przyjmować Jego miłosierdzie – powiedział.

Każdy z nas ma swoje własne historie, swoje własne grzechy. A jeśli ich nie pamiętasz, zastanów się trochę, na pewno je znajdziesz. I dziękuj Bogu, jeśli je znajdziesz, ponieważ jeśli ich nie znajdziesz nadal będziesz nimi skrępowany. Każdy z nas ma grzechy. Spójrzmy na Pana, który czyni sprawiedliwość, ale jest jednocześnie miłosierny. I nie wstydźmy się być w Kościele: wstydźmy się być grzesznikami. Kościół jest matką wszystkich. I każdy z nas, patrząc na postępowanie Jezusa w przypadkach ujawnienia czyjegoś grzechu może ufać miłosierdziu Boga, może modlić się o przebaczenie. Ponieważ Bóg „wiedzie nas po właściwych ścieżkach przez wzgląd na swe Imię”. I nawet gdy idziemy ciemną doliną – doliną grzechu – „nie boimy się zła, bo Ty jesteś z nami”. Kij Twój i laska pasterska dają mi bezpieczeństwo”.

Reklama

ad, Vatican News/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite