Nasze projekty

Papież Franciszek wraca do zdrowia. Jest już w stanie chodzić o lasce

„Od trzech dni jestem w stanie chodzić” - powiedział Ojciec Święty przyjmując 27 czerwca grupę biskupów z Brazylii, przybyłych z wizytą „Ad limina Apostolorum”. Watykan opublikował nagranie, na którym papież z laską przemierzał bibliotekę Pałacu Apostolskiego.

Fot. Angie Menes/Cathopic

Wózek inwalidzki papieża można było zobaczyć z tyłu sali, gdy witał się z brazylijskimi biskupami. Od prawie dwóch miesięcy papież używa go podczas wielu swoich spotkań publicznych. Franciszek powiedział, że w pierwszym tygodniu maja rozpoczął leczenie kontuzji kolana. To wtedy przeszedł zabieg infiltracji kolana, po której lekarze zalecili dużo odpoczynku i oszczędzanie nogi. Papież cierpi na gonartrozę – zwyrodnienie stawu kolanowego. W jej efekcie dochodzi do zniszczenia chrząstki stawowej, co powoduje ból i znacznie utrudnia chodzenie.

Ze względu na swój stan zdrowia był zmuszony przełożyć na później dwie podróże międzynarodowe do Libanu i Sudanu Południowego.

„Jest bardzo wrażliwy na kwestię degradacji Amazonii”

Podczas spotkania z delegacją biskupów brazylijskich Ojciec Święty zachęcił ich do szczerej rozmowy. Spotkanie trwało trzy godziny, podczas których brazylijscy biskupi rozmawiali z papieżem o swoich obawach związanych z niszczeniem amazońskich lasów deszczowych – podaje portugalskojęzyczny serwis Vatican News.

Reklama

Podczas dyskusji o Amazonii arcybiskup Evaristo Pascoal Spengler z Marajo powiedział, że Franciszek „zamknął oczy w wyrazie bólu i cierpienia, a następnie zapytał: „Co możemy zrobić?”. Jest bardzo wrażliwy na kwestię degradacji Amazonii – powiedział abp Spengler, który pełni funkcję przewodniczącego Amazońskiej Sieci Eklezjalnej (Repam).

pa, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę