Nasze projekty

Papież Franciszek ma problemy z chodzeniem. Porusza się na wózku inwalidzkim

Papież Franciszek przyjechał dziś do Auli Pawła VI na wózku inwalidzkim. W poniedziałek przeszedł on zabieg infiltracji kolana i ma problemy z poruszaniem się.

FOT. BENHUR ARCAYAN/WIKIPEDIA.COM

Papież Franciszek spotkał się dziś w Auli Pawła VI z uczestnikami spotkania XXII Zgromadzenia Plenarnego Międzynarodowej Unii Przełożonych Generalnych (UISG), które odbywa się w dniach od 2 do 6 maja. Na spotkanie przyjechał na wózku inwalidzkim. W poniedziałek przeszedł zabieg infiltracji kolana.

Zaraz po przybyciu, po wysłuchaniu pozdrowienia przewodniczącej UISG, s. Jolanty Kafki, Ojciec Święty powiedział po hiszpańsku, że chciałby odłożyć na bok swoje przemówienie przygotowane na tę okazję, aby móc odpowiedzieć na pytania zakonnic.

Reklama

Papież od dłuższego czasu uskarżał się na uciążliwy ból kolana, który spowodował ograniczenie niektórych obowiązków Ojca Świętego.

Catholic News Agency opublikowało nagranie z wczorajszej audiencji ogólnej na Placu Świętego Piotra, na którym widać, że papież Franciszek ma spore problemy ze wstawaniem oraz ogólne z poruszaniem się o własnych siłach.

pa, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę