Nasze projekty

Papież Franciszek: Wierni Kościoła powinni być świadkami czułości i współczucia

"Dziś bardziej niż kiedykolwiek ważne jest, aby wierni Chrystusa byli świadkami czułości i współczucia. Wsłuchiwanie się w wołanie ubogich, które rozbrzmiewa w nas, pozwolenie, aby dać się sprowokować cierpieniem innych i decydować się na dotykanie ich ran" – które są ranami Chrystusa – te słowa Papież skierował do kierownictwa oraz wolontariuszy Katolickiej organizacji solidarności międzynarodowej FIDESCO.

Papież Franciszek zauważył, że fundacja FIDESCO działa od 40 lat i wytrwale służy braciom i siostrom w odległych krajach. Szczególnie pokrzywdzonym oraz wykluczonym, a tak samo kochanych przez Boga oraz obdarzonych równą godnością.

Ojciec Święty zauważył, że wchodząc w rozważanie Męki Pańskiej warto uświadomić sobie, że Chrystus cierpiący jest obecny w człowieku ubogim, wykluczonym, chorym i głodnym, który nosi w sobie tajemnicę Krzyża. Papież zachęcił członków organizacji, aby w trakcie swojej misji, w przeżywaniu osobistej relacji z Panem oraz w życiu wiary, zachowali nienaruszony zachwyt, fascynację, entuzjazm życia Ewangelią braterstwa. Jest to szczególnie potrzebne w trudnych chwilach samotności, zniechęcenia i rozczarowania.

Wasze solidarne działanie jest w istocie ukierunkowane na integralny rozwój człowieka, na troskę nie tylko o jego potrzeby materialne, ale także o jego integrację społeczną, o jego rozwój intelektualny, kulturalny i duchowy, o uznanie godności każdego z osobna. Zachęcam was do wytrwałego podążania tą drogą, pozostając zakorzenionym w nauce społecznej Kościoła – zaznaczył Papież.

Reklama
Reklama

Dziś bardziej niż kiedykolwiek ważne jest, aby wierni Chrystusa byli świadkami czułości i współczucia. Wsłuchiwanie się w wołanie ubogich, które rozbrzmiewa w nas, pozwolenie, aby dać się sprowokować cierpieniem innych i decydować się na dotykanie ich ran – które są ranami Chrystusa – nie tylko sprawia, że uczestniczymy w budowaniu świata piękniejszego, bardziej braterskiego i ewangelicznego, ale umacnia Kościół w jego misji przyśpieszania nadejścia Królestwa Bożego – dodał Ojciec Święty.

SPRAWDŹ: Papież Franciszek przyjął rodzinę bł. Carlo Acutisa i poświęcił jego figurę

kw/VaticanNews/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę