Nasze projekty

Papież Franciszek o pożarze w Nowej Białej: Jednoczę się w modlitwie

„Jednoczę się w modlitwie z tymi, którzy w minioną sobotę, w Nowej Białej zostali doświadczeni przez wielki pożar. Dzięki Bogu, nie było ofiar śmiertelnych. Prośmy o łaskę pocieszenia, umocnienia i ludzkiej solidarności dla tych, którzy stracili domy i gospodarstwa” – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach do Polaków podczas środowej audiencji generalnej.

Ojciec Święty zapoczątkował nowy cykl katechez, w których podejmie tematy, jakie św. Paweł porusza w Liście do Galatów. „Liście tym, obok odniesień biograficznych pozwalających poznać nawrócenie i oddanie na służbę Jezusa Chrystusa, Apostoł porusza również tematy bardzo ważne dla wiary, takie jak wolność, łaska i chrześcijański sposób życia” – powiedział Papież Franciszek.

Na zakończenie audiencji Ojciec Święty pozdrowił wszystkich zgromadzonych Polaków życząc spokojnego lata przeżywanego w obecności Boga, w Duchu Świętym.

W sobotę we wsi Nowa Biała na Podhalu wybuchł pożar. Ogień uszkodził 44 budynki, w tym 21 domów mieszkalnych. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Reklama
Reklama

ag/Vatican News/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę