Nasze projekty

Papież dziękuje pracownikom szpitala. „Doświadczyłem ludzkiej bliskości”

"W tym miejscu bólu i cierpienia kolejny raz dane mi było doświadczyć ludzkiej i duchowej bliskości" - podkreśla papież w liście do pracowników kliniki Gemelli. Franciszek podziękował im za troskę i opiekę, jaką otoczyli go w czasie ostatniej hospitalizacji.

fot. Mauricio Toczek/cathopic.com

Swój list Ojciec Święty skierował na ręce prof. Marco Elefantiego, który jest przewodniczącym fundacji kierującej kliniką Gemelli. Należy ona do najnowocześniejszych ośrodków klinicznych w Europie, zatrudnia ponad 5 tys. osób personelu. W awangardzie znajduje się m.in. odział chirurgii pokarmowej kierowany przez prof. Sergio Alfieriego, który operował Franciszka. W tym miejscu bólu i cierpienia kolejny raz dane mi było doświadczyć ludzkiej i duchowej bliskości, co bardzo pomogło mi wrócić do sił po operacji – napisał Papież dziękując wszystkim za troskę i opiekę.

ZOBACZ: Franciszek opuścił szpital po dziewięciu dniach. Zapytany, jak się czuje, powiedział: „wciąż żyję”

Franciszek spędził tym razem w Gemelii dziewięć dni. Pierwszy etap rekonwalescencji, na prośbę lekarzy, przeszedł w szpitalu. Teraz rehabilitację i badania kontrolne kontynuuje w Watykanie. Nie zrezygnował jednak z audiencji, w czasie których zdarzyło mu się nie przeczytać wcześniej przygotowanego tekstu, ponieważ, jak wyznał jego oddech nie jest jeszcze dobry i wciąż odczuwa konsekwencje narkozy.

Reklama

W specjalnym przesłaniu zapewnił jednak, że jest gotowy do udziału w Światowych Dniach Młodzieży. Lekarz pozwolił mi jechać, więc do zobaczenia w Lizbonie – mówił Papież do młodych, potwierdzając swój udział w sierpniowym spotkaniu. W środę, po raz pierwszy od operacji, Franciszek spotka się z pielgrzymami na audiencji ogólnej w Watykanie.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę