Nasze projekty

Ostatnia grupa biskupów po spotkaniu z papieżem. „Zachęcał, byśmy nie zwątpili w nasze powołanie”

Ostatnia grupa polskich biskupów, która przebywa na wizycie ad limina, spotkała się z papieżem. Po audiencji bp Wiesław Lechowicz, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej, powiedział, że Franciszek zachęcał, aby "nie zwątpić w swoje powołanie i posługę niezależnie od okoliczności".

fot. Episkopat Polski/Flickr

W spotkaniu z papieżem wzięli udział biskupi z metropolii katowickiej i krakowskiej, których grupa zakończy wizytę ad limina. Jak podkreślił bp Lechowicz, biskupi są „pod wielkim wrażeniem spotkania z Ojcem Świętym tak pod względem tego, co do nas powiedział, jak i samej serdecznej atmosfery”.

Papież przyjął nas nie tylko jako ojciec, ale też jako braci w biskupstwie, co bardzo często powtarzał. Zakres tematów, które poruszyliśmy był bardzo szeroki. Słowem i zachowaniem dał nam przykład synodalności, która sprowadza się do trzech wskazań: słuchania, rozeznawania tego, co Duch Święty mówi dziś do Kościoła i spotykania się. Spotykając się, papież nas słuchał, a my jego, i wspólnie rozeznawaliśmy, co w sytuacji w jakiej znajduje się Kościół w Polsce i powszechny powinniśmy robić – powiedział bp Lechowicz.

„Wzywał nas, byśmy byli blisko Boga, siebie nawzajem, kapłanów i wiernych”

Jak podkreślił, papież zachęcał biskupów, aby w posłudze nie opierali się wyłącznie na własnej wiedzy czy intuicji, ale „czerpali mądrość i odwagę przede wszystkim z modlitwy i w jedności z Duchem Świętym”.

Reklama
Reklama

Papież zachęcał nas, byśmy nie zwątpili w nasze powołanie i posługę niezależnie od okoliczności i życiowych kontekstów, a są one powszechnie znane i nie trzeba o nich specjalnie mówić. Ojciec Święty wlał w nasze serca odwagę, co ożywiło wiarę w głęboki sens naszej posługi. Wzywał nas, byśmy byli blisko Boga, siebie nawzajem, kapłanów i wiernych – dodał.

kh/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę