Nasze projekty

Nowy delegat Watykanu przy Zakonie Maltańskim. Zastąpił kard. Becciu

Papież mianował nowego specjalnego delegata Watykanu przy Zakonie Maltańskim. Został nim kard. nominat Silviano Tomasi. Zastąpi on na tym stanowisku kard. Aneglo Becciu.

O tej decyzji poinformowała Stolica Apostolska. „Po przyjęciu rezygnacji Jego Eminencji Kardynała Angelo Becciu, niniejszym mianuję Cię moim Specjalnym Delegatem do Suwerennego Rycerskiego Zakonu Szpitalników św. Jana z Jerozolimy, Rodos i Malty” – mówi decyzja Stolicy Apostolskiej.

Tomasi będzie dysponował specjalnymi uprawnieniami, które pozwolą mu na rozstrzyganie wszystkich kwestii związanych z zakonem.
Tomasi 25 października został ogłoszony przez papieża kardynałem.80-latek to to długoletni, stały obserwator ramienia Stolicy Apostolskiej przy ONZ w Genewie. U początków swej służby w dyplomacji watykańskiej przez 7 lat był nuncjuszem w Etiopiii i Erytrei.

Abp Tomasi był też sekretarzem Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących a gdy w 2017 r. została ona wchłonięta przez Dykasterię do spraw Integralnego Rozwoju Człowieka współpracował z jej strukturami, które zresztą współtworzył. Na marginesie, sekcją do spraw uchodźców i migrantów kieruje sam papież Franciszek.

Reklama
Reklama

Co ciekawe, kardynał-nominat święcenia kapłańskie przyjął 55 lat temu w Zgromadzeniu Misjonarzy św. Karola Boromeusza zwanych od nazwiska założyciela skalabrynianami. Ich misją jest umacnianie wiary i służba włoskim imigrantom w Ameryce, Australii i Oceanii.

SPRAWDŹ: Kardynałowie-nominaci. Od ludzkiej strony

[odstęp]

Reklama
Reklama

ag/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite