Nasze projekty

Nie będzie procesji, ale adoracja. Boże Ciało z papieżem w tym roku inaczej niż zwykle

Nie będzie procesji ani wizyty w rzymskiej parafii, a jedynie Msza św. celebrowana przez Franciszka z udziałem niewielkiej 50-osobowej reprezentacji wiernych - tak zapowiada się w tym roku uroczystość Bożego Ciała w Watykanie.

Zgodnie z włoską tradycją uroczystość nie będzie obchodzona – tak jak w Polsce – w najbliższy czwartek, ale dopiero w niedzielę 14 czerwca. Tego dnia o godz. 9:45 papież Franciszek będzie przewodniczył w bazylice św. Piotra w Watykanie Mszy św., na zakończenie której odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, zakończona błogosławieństwem eucharystycznym. W celebracji będzie uczestniczyła jedynie 50-osobowa reprezentacja wiernych. Wszystko to ma związek z ciągle panującymi we Włoszech obostrzeniami epidemicznymi.

W latach ubiegłych Franciszek przywrócił na Boże Ciało starą tradycję z czasów pontyfikatu św. Pawła VI, polegającą na sprawowaniu uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej w jednej z rzymskich parafii. Rok temu Ojciec Święty odprawił Mszę św. połączoną z procesją w kościele Santa Maria Consolatrice znajdującym się w rzymskiej dzielnicy Casal Bertone. Rok wcześniej celebracja pod jego przewodnictwem odbyła się w kościele św. Moniki w Ostii pod Rzymem. Na samym początku swojego pontyfikatu papież kontynuował jednak tradycję z czasów pontyfikatu św. Jana Pawła II oraz Benedykta XVI polegającą na Mszy św. z Boże Ciało sprawowanej w bazylice św. Jana na Lateranie, po czym przewodniczeniu procesji, która szła stamtąd do bazyliki Matki Bożej Większej.

ad, Vatican News/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę