Nasze projekty

Najbliższy współpracownik papieża o zamachu na premiera Słowacji: „nie ma już żadnych granic”

"Jesteśmy naprawdę zaniepokojeni" - powiedział watykański sekretarz stanu, kard. Pietro Parolin.

fot. © Unia Europejska, 2024/Wikipedia CC BY 4.0 DEED/Flickr.com/EpiskopatNews

Słowacki premier Robert Fico został postrzelony po wczorajszym wyjazdowym posiedzeniu rządu w Handlovej. Polityk w stanie ciężkim trafił do szpitala, gdzie przeszedł kilkugodzinną operację. Lekarzom udało się ustabilizować stan zdrowia premiera, ale jest on ciągle bardzo poważny – poinformował w czwartek rano na konferencji prasowej minister obrony Słowacji Robert Kaliňák.

Najbliższy współpracownik papieża wyraził zaniepokojenie po zamachu na premiera Słowacji. Jesteśmy naprawdę zaniepokojeni tym, co się dzieje, wydaje się, że nie ma już żadnych granic – skomentował kard. Parolin przy okazji forum gospodarczego promowanego przez młodych z Chrześcijańskiej Unii Przedsiębiorców w Palazzo Borromeo, gdzie znajduje się ambasada Włoch przy Stolicy Apostolskiej.

Rzeczywiście, prowadzi to do rosnącej przemocy, relacje stają się coraz bardziej gwałtowne i jest coraz mniej nadziei na budowanie pokojowych relacji – powiedział kardynał Parolin.

Reklama

„Nie do przyjęcia”

Słowaccy biskupi greckokatoliccy napisali natomiast: „Z głębokim smutkiem i bólem przyjęliśmy wiadomość o zamachu na premiera Republiki Słowackiej, pana Róberta Fico”. „Taka niesprawiedliwość i atak na urzędnika publicznego jest absolutnie nie do przyjęcia z ludzkiego i chrześcijańskiego punktu widzenia i ukazuje naszą niezdolność do poszanowania różnych opinii i prowadzenia dialogu w kulturalny sposób” – napisali.

Biskupi podkreślili, że potępiają „ten akt przemocy”. „Modlimy się o powrót do zdrowia premiera Róberta Fico i zachęcamy wszystkich do zjednoczenia się w modlitwie w tej intencji. Niech Bóg miłości i pokoju da nam wszystkim nadzieję, mądrość i odwagę, aby stawić czoła przemocy we wszystkich jej formach” – napisali słowaccy biskupi greckokatoliccy.

ZOBACZ TEŻ: Ksiądz oskarżony o nagrywanie nagiego dziecka. Kuria: „wyrażamy gotowość udzielenia wszelkiej pomocy”

Reklama

KAI, interia.pl, kh/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę