Nasze projekty

Modlitwa w Watykanie w pierwszą rocznicę śmierci Benedykta XVI

W rocznicę śmierci Benedykta XVI, w niedzielę 31 grudnia w Bazylice św. Piotra o godzinie 8 rano Mszę św. odprawi abp Georg Gänswein, były osobisty sekretarz papieża Benedykta XVI.

fot. Sergey Gabdurakhmanov/Wikimedia Commons CC BY 2.0

Modlitwa i konferencja poświęcona dziedzictwu Benedykta XVI

W sobotę i niedzielę 30-31 grudnia odbędzie się też międzynarodowa konferencja w kolegium Teutonicum poświęcona nauczaniu i dziedzictwu Benedykta XVI – Josepha Ratzingera. Wystąpią przyjaciele i znawcy jego nauczania, m. in. ks. Federico Lombardi SJ oraz kard. Gerhard L. Müller.

W niedzielę 31 grudnia przy ołtarzu katedry w Bazylice św. Piotra o godzinie 8 rano Mszę św. odprawi abp Georg Gänswein, były osobisty sekretarz papieża z Niemiec. Następnie w kolegium Teutonicum podzieli się swoim wspomnieniami z ostatnich lat życia zmarłego Ojca Świętego.

ZOBACZ>> Franciszek: Benedykt XVI przypomniał nam, że pełnia naszego istnienia znajduje się w osobistym spotkaniu z Jezusem

Reklama

Mija rok od śmierci Benedykta XVI

Papież senior Benedykt XVI zmarł 31 grudnia 2022 r. w wieku 95 lat. w klasztorze „Mater ecclesiae” w Watykanie. Jako następca papieża św. Jana Pawła II kierował Kościołem katolickim od 19 kwietnia 2005 aż do swojego zaskakującego ustąpienia w 2013. Był też pierwszym Niemcem na tym urzędzie od czasów Wiktora II (1055-57).

Przed wyborem na następcę św. Piotra w latach 1983-2005 pełniąc jeden z najwyższych urzędów watykańskich prefekta Kongregacji Nauki Wiary był najbliższym współpracownikiem papieża Polaka. W dziejach Kościoła katolickiego był 265. papieżem. Przybrał imię Benedykta nawiązując do „papieża pokoju” Benedykta XV oraz patrona Europy i założyciela zakonu benedyktynów, św. Benedykta z Nursji.

Reklama

KAI, zś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę