„Mocni w obliczu ucisku”. Nowa książka Franciszka z homiliami z czasu epidemii

"Mocni w obliczu ucisku" to zbiór homilii wygłoszonych przez papieża Franciszka podczas kilkutygodniowej blokady Włoch, jak również modlitw oraz wskazań w jaki sposób uczestniczyć w życiu sakramentalnym, gdy środki bezpieczeństwa nie zawsze pozwalają na fizyczny udział np. w Mszy świętej. Publikację można bezpłatnie pobrać na stronie watykańskiego wydawnictwa. Obecnie jest dostępna w językach: angielskim, włoskim, hiszpańskim i francuskim. 

„Mocni w obliczu ucisku” zawiera homilie Franciszka, ale także modlitwy i przesłania, które mają pomóc w podtrzymaniu poczucia wspólnoty w czasie pandemii oraz – jak podkreślił Andrea Tornielli – doświadczyć bliskości i czułości Boga w obliczu bólu, cierpienia, samotności i strachu.

Ks. Giulio Cesareo, dyrektor Watykańskiej Księgarni Wydawniczej, powiedział Vatican News, że papież Franciszek „jest ojcem i duchowym przewodnikiem, który towarzyszył nam, kiedy przeżywaliśmy ten trudny czas izolacji”. – Ważne jest, aby zachować przy sobie jego słowa – mówił.

Książka jest podzielona na trzy części – pierwsza zawiera modlitwy, błagania oraz błogosławieństwa chorych, natomiast druga jest poświęcona wskazaniom duszpasterskim w jaki sposób ludzie mogą nadal uczestniczyć w życiu sakramentalnym, mimo że środki bezpieczeństwa nie zawsze pozwalają na fizyczny udział np. w Mszy. Z kolei ostatnia część zawiera homilie papieża z porannych Mszy w domu św. Marty oraz niedzielne rozważania, począwszy od 9 marca.

Reklama
Reklama

W czasie dziesięciotygodniowej blokady Włoch poranną Mszę w domu św. Marty papież ofiarowywał w intencji związanej z pandemią COVID-19. Natomiast 27 marca miliony ludzi oglądały transmisję z modlitwy na pustym placu św. Piotra, podczas której Franciszek mówił o wierze i zaufaniu Bogu w czasach, gdy boimy się o swoje życie podobnie jak uczniowie Jezusa, złapani na łodzi przez burzę.

– Mamy kotwicę: przez Jego krzyż zostaliśmy zbawieni. Mamy ster: przez Jego krzyż zostaliśmy odkupieni. Mamy nadzieję: przez Jego krzyż zostaliśmy uzdrowieni i objęci, tak że nic i nikt nie może nas oddzielić od Jego odkupieńczej miłości – mówił.

Papieskie medytacje i modlitwy świętej również znalazły swoje miejsce w publikacji, którą można bezpłatnie pobrać na stronie watykańskiego wydawnictwa. Obecnie jest dostępna w językach: angielskim, włoskim, hiszpańskim i francuskim.

Reklama
Reklama

kh, CNA, vaticannews/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę