Koronawirus w koszarach Gwardii Szwajcarskiej w Watykanie

W koszarach Gwardii Szwajcarskiej w Watykanie zanotowano 4 przypadki pozytywnego wyniku testu na obecność COIVD-19 – podały szwajcarskie media publiczne (SRF).

pixabay.com/Finestrelle

W związku z tym w formacji wprowadzono nowe środki ostrożności, ze skutkiem natychmiastowym, w tym obowiązek noszenia masek na całym obszarze koszar. Zawieszono też przepustki i urlopy.

„Pod koniec tygodnia wśród członków Gwardii Szwajcarskiej stwierdzono pozytywne przypadki COVID19. Obecnie są to 4 osoby z objawami, wszystkie umieszczone w izolacji. Aktualnie przeprowadzane są niezbędne kontrole wśród osób, które mogły mieć z nimi bezpośredni kontakt. W tym czasie, zgodnie z przepisami wydanymi w zeszłym tygodniu przez Gubernatorat Państwa Watykańskiego, wszyscy gwardziści, podczas pełnienia służby i poza nią, noszą maseczki zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach zamkniętych oraz przestrzegają zalecanych przepisów sanitarnych” – czytamy w oświadczeniu.

Obecnie w Państwie Watykańskim jest 7 aktywnych przypadków zakażenia. 3 pozytywne wyniki testu potwierdzono wśród rezydentów i obywateli Państwa Watykańskiego. Mają oni łagodne objawy i pozostają w izolacji.

Reklama
Reklama

SPRAWDŹ: Włoscy biskupi myślą o ponownym zamknięciu kościołów. „Byłby to kolejny cios”

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę