Nasze projekty

Katastrofalne powodzie w Niemczech, Belgii i Holandii. Papież modli się za ofiary

W ostatnich dniach mieszkańcy Niemiec, Belgii i Holandii zostali dotknięci katastrofalnymi powodziami. "Niech Pan przyjmie zmarłych i pocieszy ich rodziny" - powiedział papież Franciszek po niedzielnej modlitwie "Anioł Pański".

fot. Chris Gallagher/ Unsplash

Chciałabym wyrazić współczucie dla mieszkańców Niemiec, Belgii i Holandii, którzy zostali dotknięci katastrofalnymi powodziami. Niech Pan przyjmie zmarłych i pocieszy ich rodziny. Niech wspiera wysiłki wszystkich, aby pomóc tym, którzy doznali poważnych szkód – powiedział Franciszek.

Wiele ofiar i szkód. Mieszkańcy nie mogą wrócić do domów

Według ostatnich danych, liczba ofiar śmiertelnych po powodzi, która nawiedziła zachodnią część Niemiec wzrosła do 156, rannych jest 670 osób.

Z kolei w Belgii zginęło co najmniej 27 osób, a kilkanaście uznaje się za zaginione. Kataklizm wyrządził największe szkody we wschodniej i południowej części kraju.

Reklama

W Holandii powódź wyrządziła największe straty w Limburgii, leżącej między Niemcami i Belgią. W wielu miejscowościach prowincji utrzymuje się wysoki poziom wody w rzekach, a sytuacja jest niepewna. Dlatego tysiące ewakuowanych osób nie może wrócić do swych domów.

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę