Nasze projekty

Tragiczna powódź w Niemczech. Ojciec Święty modli się za ofiary

Od kilku dni zachodnie Niemcy walczą z powodzią. Intensywne opady deszczu doprowadziły do wylania rzek w Nadrenii-Północnej Westfalii i Nadrenii Palatynacie. Do tej pory zginęło 80 osób. Franciszek wysłał w tej sprawie telegram.

Fot: Pixabay.com/LucyKaef

„Jego Świątobliwość wspomina w modlitwie wszystkie osoby, które straciły życie i składa ich rodzinom wyrazy najgłębszego współczucia. Modli się szczególnie za zaginionych, rannych i tych, którzy doznali szkód i stracili swój dobytek” – czytamy w wiadomości, którą Sekretarz Stanu kard. Pietro Parolin przesłał do prezydenta Republiki Federalnej Niemiec Franza-Waltera Steinmeiera.

„Papież Franciszek wyraża swoją duchową bliskość z ratownikami i wszystkimi służbami, prosi Boga o pomoc i ochronę dla wszystkich” – czytamy.

Intensywny deszcz pada w Niemczech od wtorku. Wiele lokalnych rzek i potoków wystąpiło z brzegów. Cały czas 150 tysięcy osób nie ma prądu. Zalane jest wiele miast i budynków.

Reklama

Do tej pory zginęło 80 osób, a los ponad 1300 nie jest znany. Wiele osób musiało się ratować ucieczką na dachy swoich domów, skąd zostali zabrani w bezpieczne miejsce helikopterem.

ag/PAP/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę