Nasze projekty

Kard. O’Malley: kontynuować drogę, aby ochrona stała się stabilną częścią posługi Kościoła

"To kolejny ważny krok w kierunku uczynienia naszego Kościoła coraz bezpieczniejszym miejscem dla dzieci i bezbronnych osób" - podkreśla kard. Sean O’Malley, przewodniczący papieskiej komisji ds. ochrony nieletnich komentując powołanie nowych członków komisji.

fot. Scott Maentz/CC BY 2.0/wikipedia.org

Jak poinformowało dziś biuro prasowe Stolicy Apostolskiej, papież mianował sekretarzem Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich Luisa Manuela Alí Herrerę, biskupa pomocniczego Bogoty i tytularnego Giubalziany, dotychczasowego członka tej komisji. Ponadto, mianował dr Teresę Morris Kettelkamp, pułkownika amerykańskiej policji w stanie spoczynku, sekretarzem pomocniczym Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich.

ZOBACZ>>> Franciszek mianował byłą pułkownik policji w USA sekretarzem pomocniczym papieskiej komisji

Do nominacji odniósł się kard. Sean O’Malley, przewodniczący papieskiej komisji ds. ochrony nieletnich. „To kolejny ważny krok w kierunku uczynienia naszego Kościoła coraz bezpieczniejszym miejscem dla dzieci i bezbronnych osób” – pisze w oświadczeniu dodając, że dziękuje mianowanym za chęć współpracy.

Reklama

Jak podkreśla dalej, choć bp Luis Manuel Herrera i dr Teresa Morris Kettelkamp wywodzą się z różnych środowisk, oboje łączy pasja i poświęcenie dla dobra dzieci i osób bezbronnych. „Zapewniają zarówno stabilność programu Komisji, jak i wysoki stopień profesjonalizmu w ich nowych rolach” – zaznacza.

„Ochrona stabilną częścią każdego aspektu życia i posługi Kościoła”

Bp Herrera jest obecnie najdłużej pełniącym funkcję członkiem Komisji i od wielu lat propagatorem ochrony dzieci w Ameryce Łacińskiej. Natomiast dr Kettelkamp prowadziła jedno z największych krajowych biur ochrony w Kościele w Stanach Zjednoczonych.

Dalej, kard. O’Malley podziękował ustępującemu sekretarzowi komisji, którym od 2021 roku był ks. Andrew Small. „Z wizją i wytrwałością pomógł zrealizować
kilka ważnych inicjatyw podjętych przez Komisję” – podkreślił.

Reklama

Kardynał na koniec zaznaczył, że komisja będzie dalej kontynuować pracę nad rozrzedzeniem ochrony bezbronnych. „Wraz z dzisiejszym ogłoszeniem Komisja
kontynuuje tę drogę, aby ochrona stała się stabilną częścią każdego aspektu życia i posługi Kościoła” – napisał.

Holy See Press Office/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę