Nasze projekty

Wielki Tydzień w Watykanie. Opublikowano szczegóły papieskich celebracji

Franciszek będzie przewodniczył liturgii Triduum Paschalnego, a w niedzielę wielkanocną udzieli uroczystego błogosławieństwa „Urbi et Orbi” - poinformowała Stolica Apostolska.

Fot. Vatican Media Live/YouTube

24 marca, w Niedzielę Palmową o godz. 10.00 Franciszek będzie przewodniczył na Placu Świętego Piotra Upamiętnieniu wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy i Mszy św. z okazji tej uroczystości.

28 marca, w Wielki Czwartek godz. 9.30 papież będzie przewodniczył w bazylice watykańskiej mszy świętej Krzyżma. Na razie nie wiadomo, gdzie będzie sprawował Liturgię Wieczerzy Pańskiej. Franciszek dotychczas udawał się tego dnia po południu do więzień, domów opieki, czy innych miejsc szczególnego cierpienia.

29 marca, w Wielki Piątek, papież będzie o godz. 17.00 przewodniczył w bazylice watykańskiej Liturgii Męki Pańskiej, a o 21.15 w rzymskim Koloseum – nabożeństwu Drogi Krzyżowej.

Reklama

30 marca, w Wielką Sobotę o godz. 19.30 papież będzie przewodniczył w bazylice św. Piotra liturgii Wigilii Paschalnej.

31 marca w Niedzielę Wielkanocną o godz. 10.00 na placu św. Piotra, Franciszek będzie przewodniczył mszy św. uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Natomiast o godzinie 12.00 papież udzieli z loggii centralnej Bazyliki św. Piotra uroczystego błogosławieństwa „Urbi et Orbi”.

pa/Stacja7

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Przy grobie bł. ks. Popiełuszki rozpoczęto wyjątkową modlitwę. Potrwa ona 37 tygodni

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę