Nasze projekty

Franciszek zachęca Polaków do modlitwy o pokój i ustanie pandemii

„Módlmy się, aby przyszły rok był szczęśliwy dla nas i dla wszystkich ludzi, aby ustąpiła pandemia i byśmy mogli cieszyć się pokojem w naszych sercach, w naszych rodzinach, w społeczeństwach i na świecie” – powiedział Ojciec Święty pozdrawiając Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Była ona ostatnią w 2021 r.

Fot: Cathopic/Santiago Mejía LC

Ojciec Święty podczas środowej audiencji ogólnej pozdrowił przybyłych tam Polaków, zachęcając ich jednocześnie do modlitwy o szczęście w nadchodzącym, nowym roku oraz o ustanie pandemii. Drodzy bracia i siostry, zbliżając się do końca tego roku, dziękujmy Panu za otrzymane łaski i za każde dobro, jakiego pozwolił nam doświadczyć, mimo wszelkich trudności naszych czasów – powiedział Ojciec Święty.

Przez wstawiennictwo Maryi Świętej Bożej Rodzicielki i św. Józefa, Jej oblubieńca, módlmy się, aby przyszły rok był szczęśliwy dla nas i dla wszystkich ludzi, aby ustąpiła pandemia i byśmy mogli cieszyć się pokojem w naszych sercach, w naszych rodzinach, w społeczeństwach i na świecie. Boże błogosławieństwo niech wam zawsze towarzyszy! – zakończył.

ZOBACZ: Modlitwa o pokój

Reklama

Powierzyć się Bożej Opatrzności

Podczas cotygodniowej katechezy Franciszek zachęcił do reagowania na przeciwności nie poprzez postawy agresywne, lecz powierzając się Bożej Opatrzności. W sposób szczególny papież zaapelował o modlitwę za migrantów i osoby prześladowane. Zauważył, że właśnie św. Józef podczas tzw. ucieczki do Egiptu był prześladowanym i mężnym migrantem.

pa, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę