Nasze projekty

Franciszek: powierzmy Maryi cierpienia i udręki umiłowanej i umęczonej Ukrainy

Na zakończenie audiencji ogólnej papież przypomniał o obchodzonym w piątek święcie Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, powierzając Matce Bożej cierpiący naród ukraiński.

fot. Vatican News/YouTube

Niech przypadające pojutrze święto liturgiczne Narodzenia Najświętszej Maryi Panny zachęci was, aby zawsze kroczyć jak Maryja ścieżkami Pana. Jej, Niewieście czułości powierzmy cierpienia i udręki umiłowanej i umęczonej Ukrainy, która bardzo cierpi – powiedział papież.

Franciszek zwrócił się do Polaków

W czasie audiencji papież pozdrowił również pielgrzymów z Polski oraz zachęcił do naśladowania przykładu św. Stanisława biskupa i męczennika.

Bohaterski i nieustępliwy Pasterz krakowski, zginął od miecza polskiego władcy, broniąc swego ludu i prawa Bożego. Z wielką odwagą i wewnętrzną wolnością, święty Stanisław przedkładał Chrystusa ponad priorytety świata. Niech jego przykład, tak bardzo aktualny, będzie dla was zachętą do trwania w wierności Ewangelii i wcielania jej w wasze życie rodzinne i społeczne. W ten sposób będziecie mogli być czytelnymi świadkami prawdy, sprawiedliwości i braterskiej miłości – mówił papież.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Franciszek: powierzmy Maryi cierpienia i udręki umiłowanej i umęczonej Ukrainy

KAI, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę