Franciszek podzielił się poruszającą historią. Usłyszał ją od lekarza, którego pacjent zmarł

"Pewien lekarz opowiadał mi dziś rano, że w czasie covidu pewien człowiek umierał i prosił go: «weź mnie za rękę, umieram i potrzebuję twojej ręki»" - powiedział papież Franciszek po niedzielnej modlitwie Anioł Pański.

Fot. Fabio Beretta/ Flickr Krakow2016

Franciszek nawiązał do obchodzonego w niedzielę we Włoszech Krajowego Dnia Pracownika Służby Zdrowia. Przypomniał o bohaterstwie personelu medycznego w czasie pandemii koronawirusa i codziennym heroizmie w czasie posługi chorym.

Musimy pamiętać o tak wielu lekarzach, pielęgniarkach i wolontariuszach, którzy są blisko chorych, leczą ich, niosą wsparcie, poprawiają im samopoczucie, pomagają im. Nikt nie uratuje się sam – mówił papież.

„Pewien człowiek umierał i prosił go: «weź mnie za rękę”

Jak podkreślił, w chorobie potrzebujemy „kogoś, kto nas uratuje, kto nam pomoże”. Pewien lekarz opowiadał mi dziś rano, że w czasie covidu pewien człowiek umierał i prosił go: «weź mnie za rękę, umieram i potrzebuję twojej ręki» – mówił.

Reklama
Reklama

Franciszek zauważył, że personel medyczny pokazał swój heroizm w czasie pandemii, ale „ten heroizm trwa codziennie”. Naszym lekarzom, pielęgniarkom, wolontariuszom brawa i wielkie podziękowania! – mówił.

kh, Vatican News/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę