Nasze projekty

Franciszek opowiada o cudownym uzdrowieniu, którego był świadkiem. „To nie jest wymysł”

W czasie audiencji ogólnej Franciszek opowiedział o cudownym uzdrowieniu, którego był świadkiem. „To nie jest jakiś wymysł – ja to widziałem i przeżyłem” – przekonywał papież.

Cathopic/Santiago Mejia LC

Franciszek w czasie audiencji generalnej poświęconej modlitwie przywołał pewne zdarzenie, które zapamiętał z czasów pracy w Argentynie. Było małżeństwo, które miało 9-letnią chorą córkę. W końcu w szpitalu lekarz powiedział, że dziecko nie przeżyje nocy, to jest infekcja, przy której nie możemy nic zrobić – wspomina Franciszek.

Ten człowiek wyszedł z płaczem, zostawił żonę z dzieckiem w szpitalu, wsiadł do pociągu i pokonał 70 kilometrów do bazyliki Matki Bożej w Lujan. Bazylika była prawie już zamknięta, była 22 i przylgnął do bramy bazyliki i całą noc modlił się do Matki Bożej, walcząc o zdrowie dla swojej córki. To nie jest jakiś wymysł – ja to widziałem, ja to przeżyłem – walkę tego człowieka – ­dodał Franciszek.

Reklama

W końcu o 6 rano kościół został otwarty, a on wszedł do środka, aby pozdrowić Matkę Bożą i wrócił do domu. Walczył całą noc. Kiedy przyjechał, to szukał swojej żony, nie mógł jej znaleźć i pomyślał: nie żyje! Nie, Matka Boża nie może mi tego zrobić! Potem znalazł swoją żonę, która była uśmiechnięta. Powiedziała mu: nie wiem co się stało, lekarze twierdzą, że coś się zmieniło i że została uzdrowiona. Ten człowiek, który walczył na modlitwie, otrzymał łaskę od Matki Bożej. Matka Boża go wysłuchała – zakończył Franciszek.

Modlitwa czyni cuda, ponieważ modlitwa zawsze zmierza do centrum czułości Boga, który miłuje nas jak ojciec. A kiedy nie udziela nam łaski, to da nam inną, którą zobaczymy później w naszych dziejach, ale zawsze jest to zmaganie modlitewne, aby otrzymać łaskę. Tak często prosimy o łaskę, której potrzebujemy, ale czynimy to bez woli, bez walki: ale modlitwa jest walką, a o rzeczy poważne w ten sposób się nie prosi – dodał.

W Lujan znajduje się neogotycka bazylika Matki Bożej patronki Argentyny. To jedno z najpopularniejszych miejsc pielgrzymkowych w tym kraju.

Reklama

ag/Vatican News/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę