Franciszek: nie zaniedbujmy modlitwy, ponieważ otwiera nas na spotkanie z Bogiem

"Modlitwa jest sposobem na to, by pozwolić Bogu działać w nas, by pojąć to, co chce nam On przekazać nawet w najtrudniejszych sytuacjach" - mówił papież Franciszek w święto Chrztu Pańskiego przed modlitwą Anioł Pański.

fot. Vatican News/YouTube

Papież podkreślił na początku pokorę Jezusa, który dzieli los nas, grzeszników, zstępuje ku nam: „schodzi do rzeki, jak w zranione dzieje ludzkości, zanurza się w naszych wodach, aby je uzdrowić”. Jak zauważył, Jezus modlił się, gdy przyjmował chrzest janowy, dlatego „z jednej strony zstępuje ku nam, w wody Jordanu, z drugiej zaś wznosi wzrok i serce w modlitwie do Ojca”.

ZOBACZ: Franciszek ochrzcił szesnaścioro dzieci. „Rodzice powinni strzec ich tożsamości chrześcijańskiej”

Modlitwa jest sposobem na to, by pozwolić Bogu działać w nas, by pojąć to, co chce nam On przekazać nawet w najtrudniejszych sytuacjach, żeby mieć siłę do dalszego działania. Modlitwa pomaga nam, ponieważ jednoczy nas z Bogiem, otwiera nas na spotkanie z Nim. Tak, modlitwa jest kluczem, który otwiera serce na Pana – stwierdził.

Reklama
Reklama

„Nie zaniedbujmy modlitwy, poświęcajmy jej czas”

Franciszek przypomniał, że modlitwa „otwiera niebo”, daje życiu tlen, przestrzeń do oddychania nawet pośród udręki i pozwala widzieć sprawy w szerszej perspektywie. Sprawia, że czujemy się dziećmi umiłowanymi przez Ojca – podkreślił.

Papież zachęcił do pamiętania o dacie naszego chrztu oraz do troski o życie modlitewne. Nie zaniedbujmy modlitwy: poświęcajmy jej czas, stosujmy krótkie wezwania, które często powtarzajmy, czytajmy codziennie Ewangelię – powiedział Franciszek przed odmówieniem modlitwy Anioł Pański i udzieleniem apostolskiego błogosławieństwa.

kh, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę