Nasze projekty

Franciszek: algierscy męczennicy budowniczymi pokoju i świadkami chrześcijańskiej miłości

"Ci męczennicy naszych czasów byli wiernymi głosicielami Ewangelii, pokornymi budowniczymi pokoju i heroicznymi świadkami chrześcijańskiej miłości" - powiedział Franciszek po dzisiejszej modlitwie „Anioł Pański” w Watykanie. Papież nawiązał do dzisiejszej beatyfikacji w Oranie w Algierii biskupa Piotra Claverie i jego osiemnastu towarzyszy.

 

„Dzisiaj w sanktuarium Matki Bożej z Santa Cruz w Oranie w Algierii zostaną ogłoszeni błogosławionymi biskup Piotr Claverie i osiemnastu towarzyszy, zakonników i zakonnic zabitych z nienawiści do wiary – dziewiętnaścioro nowych błogosławionych. Ci męczennicy naszych czasów byli wiernymi głosicielami Ewangelii, pokornymi budowniczymi pokoju i heroicznymi świadkami chrześcijańskiej miłości. Biskup, kapani, zakonnicy, zakonnice i osoby świeckie. Ich odważne świadectwo jest źródłem nadziei dla algierskiej wspólnoty katolickiej i zasiewem dialogu dla całego społeczeństwa. Niech ta beatyfikacja będzie dla każdego bodźcem do wspólnego budowania świata braterstwa i solidarności. Wznieśmy gromkie brawa dla nowych błogosławionych!” – powiedział Franciszek.

Ojciec Święty wyraził także ubolewanie z powodu ofiar tragicznego wypadku w Corinaldo, we Włoszech, pozdrowił członków włoskiej Akcji Katolickiej i zapowiedział, że po południu uda się do bazyliki Santa Maria Maggiore, a następnie na Plac Hiszpański, aby ponowić tradycyjny akt hołdu i modlitwy u stóp pomnika Matki Bożej Niepokalanej. Poprosił wiernych, o łączność duchową w tym geście, który wyraża synowskie oddanie dla Matki Bożej.

st (KAI) / Watykan

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite