Nasze projekty

Do klasztoru „Mater Ecclesiae” powrócą mniszki. W ostatnich latach mieszkał w nim Benedykt XVI

Od stycznia w klasztorze "Mater Ecclesiae" w Watykanie zamieszka sześć mniszek benedyktynek z Argentyny. "Franciszek nakazał, aby klasztor Mater Ecclesiae powrócił do swojego pierwotnego celu" - czytamy w komunikacie Stolicy Apostolskiej.

fot. Wikipedia

W ostatnich latach w klasztorze, który ustanowił w 1994 roku, papież Jan Paweł II mieszkał papież senior Benedykt XVI, „towarzysząc Kościołowi modlitwą”.

Po śmierci Benedykta XVI papież Franciszek zdecydował, że do klasztoru wrócą mniszki, które będą „wspierały Ojca Świętego w jego codziennej trosce o cały Kościół poprzez posługę modlitwy, adoracji, uwielbienia i zadośćuczynienia”.

Jak poinformowało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej, od stycznie w klasztorze zamieszka sześć mniszek zakonu benedyktynek z opactwa św. Scholastyki z Victorii w prowincji Buenos Aires.

Reklama

Poniżej publikujemy pełną treść komunikatu:

Święty Jan Paweł II wydając 25 marca 1994 r. breve „La vita contemplativa”, kanonicznie erygował w Watykanie klasztor mniszek prowadzących życie kontemplacyjne pod tytułem „Mater Ecclesiae”.

Po śmierci Benedykta XVI, który pragnął tam zamieszkać, aby spędzić ostatnie lata swojego życia towarzysząc Kościołowi modlitwą, Ojciec Święty Franciszek, w odręcznym liście z dnia 1 października tego roku, nakazał, aby klasztor Mater Ecclesiae powrócił do swojego pierwotnego celu: aby zakony kontemplacyjne wspierały Ojca Świętego w jego codziennej trosce o cały Kościół poprzez posługę modlitwy, adoracji, uwielbienia i zadośćuczynienia, stanowiąc w ten sposób modlitewną obecność w ciszy i samotności.

Reklama

W tym celu papież Franciszek wezwał mniszki z zakonu benedyktynek z opactwa św. Scholastyki z Victorii w prowincji Buenos Aires (diecezja San Isidro) w Argentynie, które hojnie przyjęły zaproszenie Ojca Świętego.

Sześć zakonnic, które zgodnie ze statutami utworzą wspólnotę klasztorną, rozpocznie życie w klasztorze w pierwszych dniach stycznia.

ps, kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę