Nasze projekty

Benedykt XVI zrezygnował ze spadku po swoim zmarłym bracie

Papież-senior Benedykt XVI zrezygnował z przyjęcia spadku po swoim zmarłym w lipcu b.r. bracie Georgu. W tej sytuacji właścicielem całej spuścizny po Georgu Ratzingerze jest Stolica Apostolska - powiedział w rozmowie z niemiecką gazetą „Bil dam Sonntag” dziekan fundacji św. Jana, Johannes Hofmann. Jak wyjaśnił, zadecydował o tym ks. Georg w postscriptum swego testamentu.

Dom w Ratyzbonie, w którym mieszkał ks. Georg Ratzinger, jest własnością fundacji. Do spadku należą przede wszystkim kompozycje, nuty chłopięcego chóru katedralnego „Regensburger Domspatzen”, niewielka biblioteka i fotografie rodzinne. Gazeta zacytowała wypowiedź jednej z osób bliskich byłego papieża, iż mimo wszystko Benedykt XVI otrzyma kilka pamiątek po jedynym bracie. Tłumaczył, że 93-letni papież-senior nosi „w sercu” pamięć po zmarłym bracie i „nie musi zbierać przedmiotów materialnych”.

Georg Ratzinger zmarł 1 lipca w Ratyzbonie w wieku 96 lat. Jeszcze w połowie czerwca papież-senior udał się do Niemiec, by odwiedzić swego starszego brata, którego stan zdrowia gwałtownie się pogorszył. Georg Ratzinger był ostatnim członkiem najbliższej rodziny Benedykta XVI. W latach 1964- 1994 kierował chórem chłopięcym „Regensburger Domstapzen”. Został pochowany w na cmentarzu katolickim w Ratyzbonie.

CZYTAJ TEŻ: Kapłan, muzyk, rodzony brat papieża seniora. Ks. Georg Ratzinger nie żyje

Reklama

ah, KAI/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite