Abp Ryś: bardzo wielu ludzi mówi o Kościele, że jest Matką porzuconą i zawstydzoną

Abp Grzegorz Ryś przewodniczył rano mszy świętej przy grobie św. Jana Pawła II w bazylice św. Piotra w Watykanie. "Pan pokazuje nam naszą bezpłodność, i te wszystkie czasy kiedy marnowaliśmy Jego miłość do nas" - mówił w homilii metropolita łódzki.

fot. EpiskopatNews / Flickr

W homilii metropolita łódzki zwrócił uwagę, że pierwsze czytanie z dnia jest nam wszystkim bardzo potrzebne, ponieważ dzisiaj o Kościele bardzo chętnie, i bardzo wielu ludzi mówi, że jest „Matką niepłodną, że jest Matką porzuconą, zawstydzoną, zgnębioną na duchu”.

Pan dzisiaj mówi do nas słowami Izajasza: poszerzcie te swoje namioty i rozstawcie mocniej te swoje paliki. Dlaczego miałoby być tak, że będzie was już tylko coraz mniej i mniej? A dlaczego miałoby być już tak, że wszystkie seminaria będziecie już łączyć w metropolitalne, albo w jedno ogólnopolskie? A dlaczego miałoby być tak, że sióstr będzie coraz mniej? A dlaczego miałoby być tak, że małżeństw chrześcijańskich miałoby być coraz mniej? A dlaczego Kościół ma być coraz bardziej niepłodną Matką? – pytał arcybiskup.

„Pan pokazuje nam swoją wierną miłość do nas i do Kościoła”

Abp Ryś zaznaczył, że nadzieja adwentowa streszcza się w słowach: „wykrzykuj z radości, któraś nie rodziła”. Pan pokazuje nam naszą bezpłodność, i te wszystkie czasy kiedy marnowaliśmy Jego miłość do nas, ale i pokazuje nam swoją wierną miłość do nas i do Kościoła i mówi, że z tego ludu będą dzieci – będzie nowe potomstwo! Wierzycie w to? – zakończył metropolita łódzki.

Reklama
Reklama

W każdy czwartek o godz. 7:00 rano w kaplicy św. Sebastiana w bazylice św. Piotra, gdzie pod ołtarzem znajdują się relikwie św. Jana Pawła II, celebrowana jest msza św. w języku polskim, która gromadzi na wspólnej modlitwie mieszkańców Watykanu, Polaków na stałe mieszkających w Rzymie oraz pielgrzymów.

Abp Ryś spotkał się z papieżem Franciszkiem

Metropolita łódzki spotkał się również z papieżem Franciszkiem. „Dziś rano Ojciec Święty przyjął na audiencji Jego Ekscelencję ks. abp. Grzegorza Rysia, arcybiskupa metropolitę łódzkiego” – poinformowało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej.

Reklama
Reklama

Watykan nie ujawnił treści rozmowy, ponieważ była to audiencja prywatna. Przypomnijmy, że 21 listopada 2020 r. papież Franciszek mianował abp Rysia członkiem Kongregacji ds. Biskupów.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę