Nasze projekty

“Aborcja to dzieciobójstwo” – Papież Franciszek

"Nazizm nas gorszył. Dziś robimy to samo, tylko białych rękawiczkach"

Ojciec Święty Franciszek przyjął w sobotę na audiencji rodziny, z okazji dorocznego Forum Włoskich Rodzin. Podczas spotkania, papież w bardzo mocnych słowach przypomniał nauczanie Kościoła Katolickiego dotyczące aborcji:

– W zeszłym stuleciu cały świat był zgorszony tym, co robili naziści, by doprowadzić do czystości rasy. Dziś robimy to samo, tylko w białych rękawiczkach  – powiedział papież

– Aby zapewnić sobie spokojne życie, zabija się niewinnego – stwierdził kategorycznie Ojciec Święty, przy okazji poruszenia kwestii badania dzieci w pierwszych miesiącach ciąży.

Reklama
Reklama

Papież przypomniał ewangeliczne nauczanie, że każdego człowieka przyjmuje się takim jaki jest: – dzieci przyjmuje się takie, jakie przychodzą na świat, jakie przysyła je Bóg. – Największym darem są dzieci także wtedy, gdy są chore.

W swoim wystąpieniu papież odniósł się także do „różnych typów rodziny”, o jakich „obecnie się mówi i przypomniał, że:  – Rodzina na obraz Boga jest jedna, ta mężczyzny i kobiety.

Ojciec Święty zwrócił się także do małżeństw w sprawie przebaczania zdrady, powiedział: małżeństwo to jest świętość, która wybacza wszystko, bo kocha, – rodzina jest największym darem, jaki Bóg dał człowiekowi.

Reklama
Reklama

Stacja7/al

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę