Nasze projekty

17 października dniem modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie i w Ziemi Świętej

Po modlitwie „Anioł Pański” Papież zaapelował o pokój w Ziemi Świętej i na Ukrainie. Poprosił także, aby najbliższy wtorek, 17 października, był dniem modlitwy i postu w tej właśnie intencji.

Fot. amorsanto/Cathopic

Apel Papieża o pokój

Drodzy bracia i siostry, z wielkim bólem nadal śledzę wydarzenia mające miejsce w Izraelu i w Palestynie – powiedział Papież. Wyznał, że myśli „o wielu osobach, zwłaszcza maluczkich i starszych”.

Ponawiam apel o uwolnienia zakładników. Stanowczo wzywam, aby dzieci, chorzy, starsi, kobiety i wszyscy cywile nie padali ofiarami konfliktu. Niech będzie przestrzegane prawo humanitarne, zwłaszcza w Gazie, gdzie pilnie i koniecznie trzeba zapewnić korytarze humanitarne i ratować wszystkich mieszkańców – powiedział Franciszek.

„Wojny zawsze są porażką”

Zwrócił uwagę, że w tym konflikcie zginęło już bardzo wiele osób. Proszę, aby nie przelewano więcej niewinnej krwi, ani w Ziemi Świętej, ani na Ukrainie, czy też na jakimkolwiek innym miejscu. Dość, wojny są zawsze porażką, zawszestanowczo powiedział Papież.

Reklama

Modlitwa siłą przeciw nienawiści

Wskazując, że „modlitwa jest łagodną i świętą siłą, którą trzeba przeciwstawiać się diabelskiej sile nienawiści, terroryzmu i wojny” Franciszek zaprosił wszystkich wierzących, aby w najbliższy wtorek, 17 października, podjęli modlitwę i post w intencji pokoju na Ukrainie w Ziem Świętej. Papież odmówił także ze zgromadzonymi na Placu Świętego Piotra modlitwę „Zdrowaś Maryjo”.

os, KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę