Nasze projekty

Żołnierze przeszli w procesji wokół bazy. Boże Ciało w Afganistanie

Polscy żołnierze, którzy pełnią służbę w Afganistanie, przeszli wczoraj w procesji Bożego Ciała wokół bazy. Z powodu wysokiej temperatury i reorganizacją przed powrotem do kraju, pochód został ograniczony do dwóch ołtarzy.

Szykujący się do powrotu do Polski żołnierze pełnią służbę w ramach XIII zmiany PKW w Afganistanie. Procesji z Najświętszym Sakramentem, które przeszła wokół bazy przewodniczył ks. por. Błażej Woszczek, kapelan kontyngentu. Żołnierze rozważali fragmenty Ewangelii i modlili się przy dwóch ołtarzach.

Procesja została ograniczona do dwóch ołtarzy z powodu reorganizacji bazy przed powrotem do Polski i wysoką temperaturą 41 stopni C. W jednym z nich umieszczono obraz św. Józefa, ufundowany przez polskich żołnierzy z XIII zmiany, który został poświęcony w uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Prośmy o pokój dla tej ziemi a dla naszych 44 braci, którzy tu służyli, o pokój wieczny

W krótkim rozważaniu ks. por. Woszczek podkreślał, że Eucharystia jest jedną z największych tajemnic naszej wiary. Tylko dzięki niej widzimy w białym chlebie Ciało Chrystusa, a w kroplach wina Jego Krew. Nie opisze tego nauka, ani rozum nie obejmie. Z tą wiarą idziemy wyznać ją przed światem – także innym religijnie światem, jaki otacza nas tu, w Afganistanie. Chociaż nie zawsze możemy przyjąć Chrystusa do serca, bo są różne sytuacje życiowe, to jednak zawsze możemy przed Nim trwać w choćby najkrótszej chwili adoracji ja i On – On i ja – powiedział.

Reklama

Kapelan kontyngentu zachęcił do rachunku sumienia z naszego świadectwa względem Eucharystii. Jak często z Niej korzystam, jeśli mogę? Czy umiem bronić Jej czci w momencie gdy ktoś głupio żartuje z tej rzeczywistości świętej? – zachęcał do refleksji. Na koniec zaapelował o modlitwę w intencji poległych żołnierzy. Prośmy też dziś Pana o pokój dla tej ziemi a dla naszych 44 braci, którzy tu służyli w takich samych mundurach jakie my nosimy, o pokój wieczny i przyjęcie ofiary ich życia wraz z eucharystyczną ofiarą Chrystusa – powiedział.

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę