Nasze projekty

Zakonnica porwana na Haiti odzyskała wolność

Uprowadzona 8 stycznia s. Dachoune Sévère została zwolniona przez porywaczy w niedzielę wieczorem. Zakonnica przebywa w domu swego Zgromadzenia Małych Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Poinformowała o tym misyjna agencja Fides, powołując się na sekretarza generalnego Konferencji Zakonników Haiti o. Gilberta Peltropa. Dziękujemy Bogu za uwolnienie siostry, a jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy modlili się o jej uwolnienie – napisał duchowny.

Misjonarz redemptorysta o. Renold Antoine przypomina, że porwanie zakonnicy jest jednym z dziesiątków przypadków uprowadzeń, do jakich dochodzi codziennie w aglomeracji stołecznego Port-au-Prince. Dotychczas władze państwowe nie zrobiły nic, by powstrzymać te przestępstwa, które sieją lęk wśród mieszkańców Haiti – zaznacza zakonnik.

Kraj ten od lat przeżywa ciężki kryzys społeczno-gospodarczy, który w wielu wypadkach prowadzi ludzi do rozpaczy i całkowitego braku bezpieczeństwa. Mieszkańcy Haiti od wielu miesięcy są nękani przez grupy zbrojne, siejące strach i terror w niektórych dzielnicach stolicy, a od pewnego czasu także w innych miastach. Wolontariusze katoliccy i zgromadzenia zakonne nie wiedzą już, jak wśród najbardziej potrzebujących rozdzielać niewielką pomoc, jaką rozporządzają, aby nie być zaatakowanymi, okradzionymi lub zmuszanymi do płacenia okupu.

Reklama
Reklama

ZOBACZ: Na Haiti porwano zakonnicę. Biskup apeluje o modlitwę

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę