Nasze projekty

Włoski rząd przyznał obywatelstwo małej Indi. „Zrobię wszystko, aby bronić jej życia”

W poniedziałek rząd Włoch przyznał chorej ośmiomiesięcznej Indi obywatelstwo, a rodzice ponownie wystąpili o zgodę na przeniesienie córki do szpitala w Rzymie. Tam będzie mogła kontynuować leczenie.

fot. rawpixel.com/freepik.com

Indi Gregory cierpi na chorobę mitochondrialną i przebywa w szpitalu Queen’s Medical Center w Nottingham. Brytyjski sąd zezwolił lekarzom na odłączenie dziewczynki od aparatury podtrzymującej życie. Ponadto, nie zgodził się na przeniesienie dziewczynki do rzymskiego szpitala Bambino Gesu, gdzie mogłaby kontynuować leczenie. Sędziowie odrzucili w sobotę również apelację od tej decyzji, „odmawiając rodzinie ostatniej szansy” – pisze włoski dziennik Avvenire.

ZOBACZ: Sąd nie zgodził się na przeniesienie małej Indi do rzymskiego szpitala. Bliscy dziewczynki: „chcemy, aby żyła”

Z tego powodu włoski rząd postanowił przyznać 8-miesięcznej dziewczynce włoskie obywatelstwo. „Mówią, że dla małej Indi nie ma wielkich nadziei, ale do końca zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby bronić jej życia. I bronić prawa jej mamy i taty do zrobienia dla niej wszystkiego, co w ich mocy” – napisała na Twitterze premier Włoch Giorgia Meloni.

Reklama

Rodzina dziewczynki ma nadzieję, że włoskie obywatelstwo w końcu umożliwi przewiezienie jej do szpitala w Rzymie. Rodzice Indi wystąpili w poniedziałek do sądu w Londynie o zgodę na przewiezienie ich córki do rzymskiego szpitala. Czekają na decyzję sądu.

polskieradio24.pl, pap, Avvenire, BBC, rp.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę