Nasze projekty

„Widziałem łzy kibiców i naszych piłkarzy”. Poruszające sceny w czasie Meczu dla Pokoju w Warszawie

"Przez półtorej godziny mogliśmy zapomnieć o tym, co dzieje się od ponad miesiąca w Ukrainie. Widziałem łzy kibiców i naszych piłkarzy, którzy wychodzili na boisko" - powiedział po charytatywnym "Meczu dla Pokoju", trener ukraińskiego Dynamo Kijów. Być może to pierwszy raz w historii, kiedy na warszawskim stadionie, to zespół rywali miał większe wsparcie z trybun.

fot. FC Dynamo Kyiv/Twitter.com

We wtorek, w Warszawie odbył się charytatywny mecz piłki nożnej pomiędzy ukraińskim Dynamo Kijów, a polską Legią Warszawa. Dynamo tym spotkaniem rozpoczęło charytatywne tournee. Środki zebrane podczas każdego z rozegranych meczów będą przekazywane na pomoc walczącym z rosyjską agresją Ukraińcom.

Wtorkowy mecz dla Dynamo był pierwszym rozegranym meczem od czasu wybuchu wojny na Ukrainie. Przed, po jak i w trakcie pojawiało się wiele mocno poruszających elementów. Przez półtorej godziny wszyscy mogli zapomnieć o tym, co dzieje się od ponad miesiąca w Ukrainie. Widziałem łzy kibiców i naszych piłkarzy, którzy wychodzili na boisko- mówił trener Ukraińskiej drużyny. Przed meczem odśpiewano hymn Ukrainy, podczas którego kibice na trybunach utworzyli ukraińską flagę.

Na trybunach warszawskiego stadionu zasiadło wielu ukraińskich kibiców, którzy przez cały mecz dopingowali swoją drużynę. Być może to pierwszy raz w historii tego stadionu, że to zespół rywala miał większe wsparcie z trybun. Ten mecz był przepełniony emocjami – przyznał po meczu Emilian Karas, asystent pierwszego trenera Dynama.

Po ostatnim gwizdku, kibice nie opuścili trybun. Cały stadion głośno skandował: „Ukraina, Ukraina”. Piłkarze ze łzami w oczach podziękowali wszystkim za wsparcie i przyjście na mecz.

Reklama

O tym, jak ogromne emocje wzbudził mecz, mówił Artem Biesiedin, strzelec dwóch bramek. Nawet nie wiem, jak cieszyć się z bramek. Bardzo trudno zrozumieć własne uczucia ze względu na wojnę. To są niezwykle trudne czasy, dlatego powinniśmy się zjednoczyć – podkreślił.

Przed pierwszym gwizdkiem występ dały gwiazdy ukraińskiej sceny muzycznej: Tina Karol, Julia Sanina (The Hardkiss), znana z udziału w Eurowizji 2021 Kateryna Pavlenko (Go_A) oraz DOROFEEVA.

Dynamo Kijów w kolejnych „Meczach o Pokój” zagra z Barceloną, PSG i Milanem. Celem spotkań jest symboliczne zwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej na cierpienie zwykłych ludzi i okrucieństwo wojny. Zebrane podczas meczów pieniądze zostaną przekazane na pomoc Ukrainie.

pa, sportowefakty.wp.pl, sport.tvp.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę