Nasze projekty

Piłkarze zagrali dla Ukrainy. Poruszająca oprawa meczu

Podczas charytatywnego meczu "Piłka nożna dla pokoju" w niezwykły sposób oddano hołd walczącej z agresją rosyjską Ukrainie. Piłkarze z tyłu koszulek zamiast swoich nazwisk mieli nazwy ukraińskich miast bohatersko broniących się, a na jednej z trybun umieszczono 176 zabawek symbolizujących każde zabite w czasie wojny dziecko.

fot. FC SHAKHTAR/faceook.com

W sobotę odbył się charytatywny mecz piłki nożnej pomiędzy ukraińskim Szachtarem Donieck, a greckim Olympiakosem Pireus. Szachtar tym spotkaniem rozpoczął charytatywne tournee. Środki zebrane podczas każdego z rozegranych meczów będą przekazywane na pomoc walczącym z rosyjską agresją Ukraińcom.

Już pierwszy mecz pokazał jak wiele emocji będą wzbudzać te wydarzenia. Piłkarze ukraińskiego klubu na mecz wyszli w koszulkach nie z własnymi nazwiskami na plecach, ale nazwami miast, które bohatersko bronią się przed rosyjską agresją.

Co więcej na jednej z trybun umieszczono 176 zabawek symbolizujących każde zabite w czasie wojny dziecko.

Reklama

Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Olympiakos. Szachtar Donieck, wielokrotny mistrz Ukrainy, rozegra w sumie cztery charytatywne mecze. W najbliższy czwartek takie spotkanie rozegra w Gdańsku, z tamtejszą Lechią, 19 kwietnia w Stambule z Fenerbahce, a 1 maja w Splicie z Hajdukie.

pa, sport.onet.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę