Nasze projekty

Wesprzyj budowę szkoły muzycznej w Bangi

Misjonarze, nauczyciele i dzieci budują szkołę muzyczną - pierwszą w Republice Środkowej Afryki. Z prowadzonych w niej zajęć będą korzystali zarówno dorośli, jak i dzieci.

10 klas, sala koncertowa, studio nagrań i pokoje dla profesorów, którzy będą wykładać w African Music School – tak opisuje pokrótce plan szkoły br. Benedykt Pączka. Własnymi siłami, bez firmy budowlanej, mieszkańcy wraz z misjonarzami postawili już ogrodzenie – pierwsze cegły ułożono w połowie czerwca.


ODWIEDŹ FANPAGE AFRICAN MUSIC SCHOOL


O pomyśle na otworzenie szkoły muzycznej w RCA pisaliśmy już przed dwoma laty. Franciszkanin, br. Benedykt Pączka, mówił, że już wtedy zainteresowanie projektem było ogromne, a na pierwsze przesłuchania zgłosiło się 300 osób. – Tu każda kaplica i każdy kościół ma swój chór. Wszędzie śpiewają. Brakuje tylko formacji – wyjaśnia polski misjonarz. Szkoła muzyczna, która powstaje w miejscowości Bouar, gdzie swoją misję mają bracia mniejsi kapucyni, to pierwsza w całym kraju placówka kształcąca pod kątem muzycznym. Z przygotowanych zajęć będą tu korzystali zarówno dorośli, jak i dzieci.

Reklama

Br. Benedykt Pączka powiedział także, że szkoła muzyczna to nie zabawa, ale szansa dla wielu mieszkańców tych okolic. – Oczywiście nie zaniedbujemy podstawowych potrzeb i jeśli ktoś będzie głodny – na pewno go nakarmimy. Chciałbym dzieciom w szkole zapewnić ciepłe posiłki, ale najpierw musimy dobrze poznać naszych nowych uczniów. Przecież dopiero zaczynamy. Osobiście wierzę głęboko, że życie tych dzieciaków zmienić może dobra edukacja – przyznał w wywiadzie z Patrycją Michońską-Dynek.

Konkurs. Wesprzyj budowę szkoły i wygraj wyjazd do Afryki

Chcąc nagłośnić budowę szkoły, misjonarze wraz z nauczycielami rozpoczęli akcję „Singila” czyli „Dziękuję”. Pod takim tytułem uczniowie i nauczyciele szkoły nagrali piosenkę, która rozsyłana jest do wszystkich darczyńców – są to nagrania personalizowane, z imieniem osoby wspierającej projekt. W ramach akcji odbył się także konkurs, w którym można było wygrać wyjazd do Afryki.

Reklama

– Mimo pandemii nasi misjonarze posługują tak jak potrafią, a nasi uczniowie starają się wciąż uczyć. Dlatego właśnie podjęliśmy decyzję, aby nie przesuwać budowy, tylko właśnie teraz pokazać wszystkim, że można wciąż czynić wielkie dobro! Dla nas to może często nic wielkiego, niewielki gest, parę złotych… A dla Thomasa, Hipolita, Matary, Jospina i kilkudziesięciu innych uczniów to jedyna szansa na normalną przyszłość! – zauważa Dawid Studziżba, koordynator projektu „Singila”. Jak wyjaśnia, do tej pory dzieci uczyły się w budynkach parafialnych.

Aby otworzyć taką szkołę, potrzeba ok. 45 tys. € czyli ponad 200 tys. złotych. Organizatorzy wierzą mocno w powodzenie akcji. Można ją wesprzeć zupełnie dowolną kwotą. – Mogą to być pieniądze, które pozwolą na zakup konkretnego materiału np. cegieł (89 groszy) lub worka z cementem (54 zł). Oczywiście, liczy się każda złotówka przeznaczona na ten cel – zaznacza Dawid Studziżba.

Budowę szkoły można wesprzeć również na inne sposoby – np. poprzez materialną „adopcję” ucznia czy zakup instrumentów. Organizatorzy proponują także, by nowożeńcy organizowali zbiórkę funduszy w miejsce dostawania kwiatów od gości z okazji ślubu lub zainicjowanie facebookowej zrzutki wśród znajomych.

Reklama

DANE DO PRZELEWU NA AFRICAN MUSIC SCHOOL

Fundacja DZIECI AFRYKI
al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
Numer rachunku:
40 2490 0005 0000 4600 6080 2410

Tytuł wpłat:
SA1 Darowizna Szkoła Muzyczna – Singila

SWIFT: ALBPPLPW
PL 34 2490 0005 0000 4600 1271 7096 (USD)
PL 18 2490 0005 0000 4600 7757 3039 (EUR)

WAŻNE – aby otrzymać piosenkę, po wykonaniu przelewu trzeba potwierdzić go wiadomością na adres [email protected]

os/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę