Nasze projekty

Watykan zachęca młodych ludzi do kontaktu z dziadkami

W najnowszej kampanii w mediach społecznościowych watykańska Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia zachęca młodych do kontaktu z dziadkami i osobami starszymi.

Dykasteria zachęca do udostępniania rad i mądrości przekazanych młodym przez dziadków i osoby starsze. „Dzisiaj w trudnych okolicznościach świąt Bożego Narodzenia, które wciąż pozostają w cieniu pandemii, proponujemy, aby młodzi ludzie zamieścili w mediach społecznościowych wspomnienie, radę, lub mądrość, którą usłyszeli od jednej ze starszych osób w ostatnich miesiącach” – pisze dykasteria.

„Z powodu pandemii wiele osób starszych żyje samotnie. Z każdym z nich możemy tworzyć więzi, to skarb czekający na odkrycie!” – czytamy.

Dykasteria zachęca, żeby udostępnić radę lub wspomnienie w mediach społecznościowych ze specjalnym hasztagiem #aGiftOfWisdom. Najlepsze wpisy zostaną udostępnione na koncie dykasterii.

Reklama
Reklama

Dodatkowo dykasteria zamieściła na swojej stronie internetowej bezpłatny ebook „Bogactwo lat życia”, w którym oferuje zestaw narzędzi w wielu językach, które mają pomóc w zaangażowaniu osób starszych w życie Kościoła.

SPRAWDŹ: We Włoszech powstały pokoje do przytulania

ag/Catholic News Service/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę