Walczący w Donbasie ojciec napisał wzruszający wiersz dla córki. „Tylko nie pisz mi o wojnie”

Córka 36-letniego Ukraińca walczącego na froncie zapytała tatę, o czym powinna do niego pisać w swoich listach. Ten w odpowiedzi postanowił napisać dla niej wzruszający wiersz. "Tylko nie pisz mi o wojnie. Napisz, czy tam gdzie przebywasz, jest w pobliżu ogród" - napisał.

FOT. U24/TWITTER.COM/VYSHEBABA/TIKTOK.COM

Pawło Wyszebaba z wykształcenia jest dziennikarzem. Obecnie jak wielu Ukraińców walczy na froncie przeciwko rosyjskiemu najeźdźcy. 36-letni mężczyzna na swoich mediach społecznościowych umieścił nagranie, w którym opowiada, że jego córka – podobnie jak wiele innych ukraińskich dzieci – musiała wyjechać z Ukrainy, z powodu wojny. W jednym z listów dziewczynka zapytała swojego taty, o czym powinna mu pisać. Ten w odpowiedzi postanowił napisać dla niej wiersz. „Tylko nie pisz mi o wojnie” – odpowiedział jej ojciec.

@vyshebaba Лист донці в ЄС #війна #віршідлядуші #віршіукраїнською #укртікток #рек #зсу #україна🇺🇦 ♬ Divenire – Ludovico Einaudi

„Napisz, czy tam, gdzie przebywasz, jest w pobliżu ogród”, „czy słyszysz koniki polne i cykady”, „napisz mi, jak w tych odległych krajach ludzie nazywają swoje koty”, „nie chcę w twoim liście smutku”, „napisz, czy tam, gdzie jesteś, kwitną wiśnie i morele”,- pisał dalej.

Poprosił córkę także, by – gdy „ktoś jej wręczy bukiet kwiatów” – nie mówiła jak uciekała przed rakietami, ale jak dobrze żyła w swojej ojczyźnie. Przekazał jej również, by zaprosiła na Ukrainę każdego, kogo spotka. „Po wojnie okażemy każdemu naszą wdzięczność za spokój naszych dzieci” – napisał Wyszebaba.

pa, tvn24.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę