Nasze projekty

W Argentynie powstanie centrum dla kobiet w kryzysowej ciąży

Ubogie, porzucone i bezradne młode kobiety w ciąży, pochodzące ze slumsów Buenos Aires już wkrótce będą mogły uzyskać konkretne wsparcie. Księża z parafii Chrystusa Robotnika tworzą dla nich centrum wspierania kobiet w kryzysowej ciąży.

„W rodzinnej atmosferze, która przyjmuje, obejmuje i towarzyszy, będziemy starać się przede wszystkim zachęcać i wzmacniać kobiety. Centrum będzie także przyjmować i towarzyszyć młodym i dorosłym ojcom w ich rosnących obowiązkach” – napisali w oświadczeniu kapłani z Buenos Aires.

W ośrodku kobiety otrzymają wyżywienie oraz opiekę psychologiczną i lekarską. Zostaną też objęte pomocą prawną i socjalną w trakcie ciąży i w pierwszych latach życia dziecka, aż do momentu gdy zacznie chodzić do szkoły. Pracownicy centrum pomogą młodym mamom dotrzeć do programów socjalnych i macierzyńskich, a także wesprą w razie potrzeby w procesie adopcji. Pomoc otrzymają też kobiety, które w przeszłości dokonały aborcji.

„Postanowiliśmy wziąć na siebie odpowiedzialność za te dramatyczne sytuacje jako społeczność i nie czekamy bezkrytycznie na ustanowienie prawdziwej kultury wyrzucania istot ludzkich” – piszą dalej księża. Będą wykonywać swoją pracę tam, “gdzie życie idzie naprzód pomimo trudności, a każda ciąża, każda dziewczyna i każdy chłopak są oczekiwane i przyjmowane jako prezent, z nadzieją, że czeka na nich przyszłość inna i lepsza od istniejącej „.

Reklama
Reklama

8 sierpnia w argentyńskim senacie odbędzie się głosowanie nad ustawą legalizującą aborcję, którą kilkoma głosami przyjęła już Izba Deputowanych.

mr/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę