Nasze projekty

„Ulice Mariupola zamieniły się w cmentarz”. Poruszające zdjęcia ze zrujnowanego miasta

"Z powodu nieustannych bombardowań miasta ludzie po prostu nie mogą chować swoich bliskich na cmentarzach. Wiele ciał wciąż spoczywa pod gruzami zniszczonych budynków" - pisze NEXTA, publikując poruszające zdjęcia.

fot. Mariupolnow/ Illia Ponomarenko/Twitter.com

Rosyjskie wojsko niemalże ciągle bombarduje Mariupol. Z tego powodu mieszkańcy nie są w stanie zapewnić swoim bliskim prawdziwego pochówku. Dlatego też, chowają ich w prowizorycznych grobach w parkach, ogrodach, na ulicach…

Z powodu nieustannych bombardowań miasta ludzie po prostu nie mogą chować swoich bliskich na cmentarzach. Wiele ciał wciąż spoczywa pod gruzami zniszczonych budynków – pisze NEXTA, publikując poruszające zdjęcia.

Nieco ponad miesiąc temu było to jedno z najszybciej rozwijających się miast Ukrainy. Byłem pod ogromnym wrażeniem postępu osiągniętego w ciągu ostatnich 6 lat. Teraz nadeszła Rosja – napisał na swoim Twitterze jeden z ukraińskich dziennikarzy.

Mariupol to miasto portowe położone w południowo-wschodniej Ukrainie. Miasto ze względu na dostęp do Morza Azowskiego ma strategiczne znaczenie. Przed wybuchem wojny mieszkało tam ponad 400 tys. osób. W miesiąc, rosyjskie wojska zamieniły miasto w ruinę…

Reklama

pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę