Nasze projekty

Ukraińscy żołnierze oglądali mecz reprezentacji na telefonie. Nagle niezwykła radość

Kiedy wczoraj ukraińska reprezentacja w piłce nożnej rozgrywała mecz kibicowali jej wszyscy. Do sieci trafiło nagranie, na którym Ukraińcy żołnierze przebywający na froncie oglądają mecz na telefonie i nie kryją radości z kolejnych goli drużyny. "Graliśmy dla tych, którzy przelewają ostatnią kroplę krwi dla kraju i dla tych, którzy cierpią w domach" - przyznał po meczu trener reprezentacji.

fot. SUSPILNE NEWS/Twitter.com

Wczoraj reprezentacja Ukrainy w piłce nożnej rozgrywała mecz barażowy o awans na mistrzostwa świata w Katarze. W półfinałowym spotkaniu pokonała Szkocję 3:1. Wygrana znaczyła wiele nie tylko dla piłkarzy, ale przede wszystkim dla zwykłych Ukraińców i żołnierzy ciągle walczących na froncie. Spotkanie z pewnością dało wiele nadziei i chwile radości w wojennej rzeczywistości.

Do sieci trafiło nagranie, na którym można zobaczyć ukraińskich żołnierzy z frontu pod Charkowem, którzy za pośrednictwem transmisji na telefonie kibicowali swojej drużynie narodowej.

Ta wygrana nie jest dla mnie ani dla drużyny. Ona jest dla kraju. To wielka rzecz dla Ukrainy. Zrobiliśmy wszystko dla tych, którzy są w domach, armii, okopach czy szpitalach. Graliśmy dla tych, którzy przelewają ostatnią kroplę krwi dla kraju i dla tych, którzy cierpią w domach – mówił po meczu na konferencji prasowej trener reprezentacji Ukrainy, Ołeksandr Petrakow.

pa, sport.onet.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę