„Uderzali ciężką artylerią na spokojne osiedla i wsie”. Relacja z Mariupola

"Zabijają mieszkańców Mariupola - kobiety, dzieci i starców, nazywając to wszystko wojną wyzwoleńczą. (...) Jesteśmy odłączeni od ciepła. Ale wiemy, co robić" - pisze w orędziu Mer (burmistrz - przyp. red.) Mariupola Wadim Bojczenko.

Fot. Rada Miasta Mariupol/Facebook

Mer Mariupola przekazał specjalne orędzie, w którym relacjonuje sytuację w ukraińskim Mariupolu.

„Nazywają to wszystko wojną wyzwoleńczą”

Wojska rosyjskie nadal przeprowadzają naloty. Uderzali ciężką artylerią na spokojne osiedla i wsie, niszcząc naszą infrastrukturę. Zabijają mieszkańców Mariupola – kobiety, dzieci i starców, nazywając to wszystko wojną wyzwoleńczą. W ten sposób uwalniają nas od „faszyzmu”.

To tylko cynicy, którzy nie mają nic świętego. Zostawili nas dzisiaj bez prądu. Jesteśmy odłączeni od ciepła.

Reklama
Reklama

„Wiemy co robić”

Ale wiemy, co robić. Wraz z pojawieniem się pierwszych promieni światła zaczniemy przywracać energię elektryczną. Uruchomimy kotły. Będziemy dalej robić mąkę i produkować chleb. Zabierzemy lekarstwa i uratujemy rannych. Zrobimy wszystko, aby miasto funkcjonowało sprawnie.

Nasze media działały. Aby nie było paniki. Jesteśmy na własnej ziemi. Kochamy nasze miasto i nasz kraj. Dołożymy wszelkich starań, aby zachować porządek. A nasze Siły Zbrojne Ukrainy, Gwardia Narodowa i Pułk Azowski wykonają swoją pracę z wysoką jakością i ciężką pracą, aby wróg powrócił do ich granic. Odszedł i opuścił naszą ojczyznę.

„Walczymy o prawdę”

Dziś razem z Wami walczymy o prawdę. Walczymy o naszą przyszłość. O przyszłość naszych dzieci. Wierzymy w siły obronne Ukrainy. Pragnę, drodzy mieszkańcy Mariupola, życzyć nam dobrej nocy. I chcę mieć dobry poranek. Bez wojny. Bez strzelania. Chwała Ukrainie! Chwała naszym Bohaterom! I śmierć dla wrogów!

oprac. Paweł Kęska

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę