Nasze projekty

Turyn: Ruszają przygotowania do spotkania młodzieży Taize. Jest więcej szczegółów

We wrześniu trzech braci ze Wspólnoty Taizé uda się do Turynu, aby rozpocząć ostatni etap przygotowań do Spotkania Europejskiego, które odbędzie się w tym mieście od wtorku 28 grudnia 2021 do soboty 1 stycznia 2022 roku. Dołączą oni do młodych ludzi z miasta i zwierzchnicy różnych Kościołów, którzy już rozpoczęli informowanie parafii i wspólnot lokalnych o potrzebie przyjęcia młodych ludzi, którzy przyjadą do Turynu pod koniec bieżącego roku.

Fot: Cathopic/Exe Lobaiza

Podobnie jak w latach poprzednich, spotkanie będzie obejmowało czas modlitwy i wymiany myśli w małych grupach, spotkania tematyczne dotyczące duchowości, zagadnień społecznych oraz sztuki. Młodzi uczestnicy będą zakwaterowani u rodzin lub w miejscach zbiorowych – ośrodkach parafialnych i szkołach. Modlitwy południowe będą się odbywały w kościołach w centrum miasta, a modlitwa wieczorna w centrum wystawowym w Lingotto. Przedpołudniowy program odbędzie się w parafiach, a popołudniowe spotkania tematyczne w różnych miejscach w mieście.

Część wydarzeń będzie transmitowanych przez Internet, aby umożliwić udział tym, którzy nie będą mogli przybyć do Turynu.

Dokładny program 43. Europejskiego Spotkania Młodych zostanie opracowany zgodnie z możliwościami, jakie daje zmieniająca się sytuacja sanitarna. Pierwsza wersja programu, wraz z formularzem zgłoszeniowym, zostanie opublikowana na stronie https://www.taize.fr/pl pod koniec września. Grupy młodzieży, które chcą wziąć udział w spotkaniu, mogą już rozpocząć przygotowania.

Reklama

ag/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę