Nasze projekty

Trwają zapisy na ŚDM w Lizbonie. Zapisało się już ponad 600 tys. osób

Według komitetu organizacyjnego, osoby dotychczas zapisane na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie pochodzą niemal z wszystkich państw świata. Według oczekiwań organizatorów na ŚDM przybędzie ponad 1 mln osób.

fot. Vytautas Markūnas SDB/cathopic.com

Ponad 600 tys. młodych pielgrzymów z całego świata zapisało się już do udziału w Światowych Dniach Młodzieży, podał komitet organizacyjny tej imprezy, zwany Fundacją ŚDM. Kierujący nią biskup pomocniczy Lizbony Américo Aguiar powiedział, że wśród dotychczas zapisanych osób są obywatele niemal wszystkich państw świata. Dodał, że według oczekiwań organizatorów wydarzenia na tę odbywającą się pomiędzy 1 a 6 sierpnia imprezę przybędzie do portugalskiej stolicy ponad 1 mln osób.

CZYTAJ: ŚDM w Lizbonie. W Portugali zostanie przywrócona kontrola na granicach

W poniedziałek komitet organizacyjny imprezy podał za Stolicą Apostolską, że papież Franciszek przyleci na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony 2 sierpnia, czyli nazajutrz po ich inauguracji. Plan papieskiej wizyty w Portugalii zakłada, że Ojciec Święty pozostałby w portugalskiej stolicy do końca ŚDM, czyli do 6 sierpnia. Podczas pobytu w Portugalii będzie on obecny w Lizbonie, a także w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie. Oba te miejsca Franciszek odwiedził w maju 2017 r. podczas swojej poprzedniej podróży do Portugalii.

Reklama

ZOBACZ: Uruchomiono zbiórkę na realizację marzenia zmarłego ks. Nazara. Chodzi o wyjazd ukraińskich młodych na ŚDM

Według roboczego programu ŚDM papież Franciszek miałby poprowadzić piątkową Drogę Krzyżową z udziałem młodzieży w Parku Edwarda VII, w centrum portugalskiej stolicy. W sobotę i niedzielę spodziewany jest jego udział w nocnym czuwaniu oraz w Mszy św. kończącej tegoroczną edycję ŚDM.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę