Nasze projekty

Papież pojedzie do Portugalii. Spędzi tam pięć dni

Papież odwiedzi Portugalię w dniach 2-6 sierpnia, w związku z odbywającymi się tam Światowymi Dniami Młodzieży. Prawdopodobnie weźmie udział, jak jest to w tradycji ŚDM, w 4 spotkaniach z pielgrzymami z całego świata.

fot. M. Mazur / Episkopat.pl

„Z okazji najbliższych Światowych Dni Młodzieży i przyjmując zaproszenie władz świeckich i duchownych Portugalii, Jego Świątobliwość Papież Franciszek uda się do Lizbony w dn. 2-6 sierpnia bieżącego roku, odwiedzając 5 sierpnia Sanktuarium w Fatimie” – brzmi komunikat, opublikowany w codziennym biuletynie Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni.

CZYTAJ: Papież do młodych jadących na ŚDM: będę czekał na was w Lizbonie!

Wizyta w Lizbonie będzie 42. zagraniczną podróżą apostolską papieża Franciszka i drugą pielgrzymką do Portugalii, bowiem w dn. 12-13 maja 2017 r. papież Franciszek odwiedził Fatimę. Choć nie opublikowano jeszcze szczegółowego programu papieskiej podróży, z zakomunikowanych dat wynika, że Ojciec Święty najprawdopodobniej weźmie udział, jak jest to w tradycji ŚDM, w 4 spotkaniach z pielgrzymami z całego świata: wieczorami w czwartek, piątek i sobotę, oraz w niedzielnej Mszy św. rozesłania.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: ŚDM w Lizbonie. W Portugali zostanie przywrócona kontrola na granicach

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę